Jungle Fever – Nové Strašecí 5:4 pp, celkově 3:2


Domácí zkusili profipřípravu. Dopoledne si zlehka zatrénovali, matador František ´Ferry´ Černý navodil dobrou atmosféru a šlo se na společný oběd.


V zápase samotném začali před bouřícím publikem více než dvou stovek hlučných fanoušků hosté, jenže Fajt vychytal neuvěřitelně pokusy Průši i Gengela a ve druhé části zatlačili domácí. Kopřiva také po pasu Černého otevřel skóre, ale Strašecí vyrovnalo hned v nástupu do části třetí, když Průša využil přesilovku pět na tři.


Věci se začaly dít pět minut před koncem. Hostující Lev si vymohl trestné střílení a bravurně ho proměnil (24:42). Pospíšil s Kopřivou to psychicky nezvládli, byli vyloučeni do konce zápasu, ale jejich spolubojovník Diviš dostal od sudích stejnou výhodu jako Lev, roztleskal tribunu a vyrovnal (26:48). Za pouhých čtrnáct vteřin však šíleli Novostrašečtí po přesné ráně Gengela. Ještě rychleji zhasli, v čase 12:23 zase Diviš ranou do šibenice z plného běhu srovnal.


Stále to nebylo vše. Ještě jednou byli hosté nahoře po teči Průši (13:06), ale Lev poté trefil Náprstka do nosu, dostal trest a přesilovku zvýraznil kouč Junglu Homola odvoláním brankáře Fajta. Z lavičky přibíhající Ibl ihned pálil po zemi a R. Omrai tečoval v čase 44:16 dokonale – 4:4!


V prodloužení se nadlouho tok zajímavých akcí zastavil, jenže 37 vteřin před koncem nahodil Ibl míček na mantinel, Diviš se k němu prosmýkl a k tyči rozhodl. „Vypukla neuvěřitelná radost a nadšení. Jeden šťastný okamžik rozhodl celou ligu, ale klukům musím strašně moc poděkovat. A také fanouškům, i oni byli báječní. Kulisa byla jako při extralize,“ jásal trenér Jungle Fever Jaroslav Homola, který klub před lety spoluzakládal a došel s ním k dosud největšímu triumfu.


Postarali se o něj brankáři Fajt s Jirotkou (ten je momentálně těžce zraněn a tým ho pozdravuje a přeje rychlé uzdravení), obránci Ibl, Pospíšil, Vašek, Omrai, Kužel, Bratičák a útočníci Barták, Černý, Novotný, Diviš, Kopřiva, Cibulský, Náprstek, Sklenář, Růžička, Volf a Paiskr.


Zda Jungle Fever postoupí do druhé nejvyšší soutěže – ČNHbL, se rozhodne až v barážovém turnaji. Ten se uskuteční v Kladně 9. – 10. června a z pěti celků mohou postoupit až čtyři. Kromě Junglu si baráž zahraje další kladenský tým Falcon Kročehlavy a dále Ústí nad Labem B (případně Krupka), Pardubice a Tábor.