Opět se jim vyplatila zimní posila z Amálky – teprve osmnáctiletý Suk (2+2), který dal důležitý gól v oslabení. „Jinak ale moc dobře nehrajeme. Ani v oslabení, což byla naše doména,“ lituje kouč Jaroslav Homola. Jeho tým měl vyloučení 11:3 a dostal čtyři branky v oslabení. „Je to škoda, protože při hře pět na pět jsme byli jasně lepší,“ kroutil hlavou.

Příští víkend hodně napoví. Jungle hrají v sobotu na hřišti předposledního Svítkova, zatím osmá Přelouč doma s Litoměřicemi. V neděli pak dojde na vzájemný souboj Jungle – Přelouč. Kladeňáci by měli získat alespoň pět bodů s tím, že tři budou z Přelouče.

Poprvé v sezoně nedalo Nové Strašecí v sezoně ani gól. Ve značně oslabené sestavě nestačili svěřenci trenéra Veselého na Ďábly Praha a podlehli jim na jejich hřišti 0:3. O výsledku rozhodla první třetina, ve které domácí vstřelili dvě branky. I tak ale patří Novému Strašecí v 1. ČNHbL stále druhá příčka.

Trenér Veselý nemohl pro utkání 19. kola počítat s kompletním třetím útokem Petrus, Němec, Hošek, chyběl i další útočník Pechanec, a tak Nové Strašecí odjíždělo na půdu pražských Ďáblů pouze se třinácti hráči. Po rozcvičce navíc odstoupil Porcal kvůli bolesti zad a kouč hostů tak musel řešit další okénko v sestavě.

V nekompletní sestavě ale odehrálo Strašecí vyrovnaný zápas. Ďáblové hráli od začátku rychlý a fyzicky náročný hokejbal, což dělalo hostujícím obráncům problémy. ,,Nesmíme je nechat dostat se do vedení, v týmem, jako jsou Ďáblové, by se to špatně otáčelo,“ varoval před utkáním kapitán Ryss a jakoby tušil, co v první třetině přijde.

Ďáblové se dostali do vedení v přesilové hře, střelu od modré vyrazil Šnobl vysoko nad sebe a míček poté zapadl za jeho záda. Domácí hokejbalisté stihli do přestávky přidat další gól a před novostrašeckými hokejbalisty tak byl nelehký úkol. Ještě v první části hry mohl snížit Ryss, kterého poslal do samostatného úniku Horáček. Hostující kapitán ale bekhendovým blafákem brankáře nepřekonal. Od druhé třetiny začali mít hosté navrch a donutili Ďábly k faulům. Přesilovky se ale nedařilo využít. Ve velké šanci se objevil Čížek, střelu do horního rohu branky ale zastavila lapačka domácího brankáře.

I když se Strašečtí do soupeře tlačili, nedokázali si vytvořit příliš mnoho jasných brankových příležitostí. Ve třetí třetině přišla chyba Kuny. Hostující obránce nebyl u branky dostatečně důrazný a pražský tým se z dorážky dostal do tříbrankového vedení. Nové Strašecí si tak z horké pražské půdy neodvezlo ani bod.

„Škoda nevydařeného začátku. Výkon byl dobrý, bojovali jsme, ale bez gólu se vyhrát nedá. Těší mě, že jsme měli jen čtyři vyloučené,“ hodnotil utkání trenér Veselý. „Je lepší prohrát teď než v play off,“ dodal kapitán Ryss. Nové Strašecí čekají o následujícím víkendu dva těžké duely na hřištích soupeřů.

V sobotu hraje parta z Kocourku znovu na Palmovce, tentokrát proti prvnímu Kovu Praha. V neděli nastoupí Nové Strašecí v Heřmanově Městci, který je čtvrtý a na strašecké ztrácí tři body. Obě utkání začínají ve 14 hodin. Čelo tabulky je velmi vyrovnané, pokud bude chtít Nové Strašecí udržet druhou příčku, mělo by o víkendu bodovat.

Výsledky:Jungle Fever Kladno -Litoměřice 6:4 (2:2,1:0,3:2), Přelouč -Heřmanův Městec 1:2 ss (1:1,0:0,0:0),Třemošná -Kovo Praha 7:4 (2:0,2:2,3:2),Ďáblové Praha -Nové Strašecí 3:0 (2:0, 0:0, 1:0),Pento Most B -Jindřichův Hradec 4:1 (1:0,1:1,2:0)

Kovo Praha⋌ 17 13 1 1 2 67:37 42
Nové Strašecí⋌ 17 9 2 3 3 56:43 34
Ďáblové Praha⋌ 17 8 2 3 4 61:38 31
Heřm. Městec⋌ 17 9 2 0 6 49:45 31
Jindř. Hradec⋌ 18 9 1 1 7 61:51 30
Most B⋌ 17 9 0 2 6 61:42 29
Třemošná⋌ 17 8 1 2 6 57:53 28
Přelouč⋌ 18 5 1 5 7 51:61 22