Jungle odjížděli do Strašecí s náskokem 2:0 a blíž rozhodujícímu třetímu bodu byli určitě v sobotu. Na úvodní gól domácích odpověděl Diviš a Sklenář po samostatné akci otočil. Jenže ve třetí třetině domácí srovnali, vzápětí šli do vedení a v oslabení se utrhli na 4:2. Diviš ještě korigoval, ale při závěrečném tlaku nastřelili Kladenští dvakrát břevno a vyrovnat se jim nepovedlo.

Do odvety už domácí mohli poprvé letos nasadit navrátilce z hostování v extraligovém Ústí – Průšu a jeho kombinace s Gengelem a Lvem byly dokonalé. Strašecí brzy vedlo 3:0 a zápas opanovalo 6:1. „Škoda je hlavně prvního utkání. Byli jsme lepší a klidně mohli vyhrát. Ve druhém se karta otočila, kralovali domácí a teď jsou v euforii. Bude to hodně těžké,“ je jasné kouči Jungle Jaroslavu Homolovi.