Z primátu se ale nakonec těšil Jan Smrž, jenž na osmičkovém okruhu, kde se na mostě křižuje kratší s delší trasou, dosáhl absolutně nejlepšího času letošního Setkání mistrů! Autokrosaře nadchlo, že časem poráželi i vozy WRC! Jejich šestinásobný vítěz Jan Kopecký skončil až druhý za zmíněným Smržem a před třetím Hoškem.


Na pro autokros netypickém asfaltovém a šotolinovém povrchu usilovali o primát čtyři špičkoví autokrosaři. Tři z nich - Smrž, Hošek a Štětina měli po kvalifikaci dvě prvenství a jedno druhé místo. O tom, která dvojice půjde do finále, rozhodoval nejrychlejší čas. Ten mluvil ve prospěch Smrže a Hoška. „Výhra nad Štětinou byla klíčem pro postup do finále, protože jsem věřil, že Keřku porazím. Používal jsem co nejméně plynu a chodil co nejpozději na brzdy. Prohrál jsem ale se Smržem, protože jsem jel odvázaněji,“ řekl Hošek ke kvalifikaci. Také v jízdě o první příčku Smržovi podlehl. „Udělal jsem dvě chybičky ve vinglech a jednou šel dřív na brzdy. To asi rozhodlo,“ konstatoval borec, jenž v Sosnové už čtyřikrát vyhrál a jednou byl třetí. Letošní druhé místo bral. „Byla to fajnová tečka za sezonou.“


Štětinovi finále uniklo o 0,3 vteřiny. Sice prohrál s Hoškem, ale porazil Smrže i ostrého hocha Keřku. Na něj narazil i v jízdě o třetí místo, kde mu připravil další porážku. „Na mokru to chtělo držet emoce a jet s citem, a to mu asi moc nešlo, protože několikrát prohrabal,“ uvedl Štětina.

Více ve čtvrtečním Kladenském deníku.