Snack Dobřany – Habešovna Gladiators 7:0 (1:0, 3:0, 3:0) a 10:1 (2:1, 5:0, 3:0), v sérii 2:0


Oba týmy se o víkendu utkaly i v extralize dospělých, ale zatímco tam podle předpokladů vládla Habešovna, v juniorech mají lepší tým Dobřany. Zvlášť když nejlepší hráč Tóth nastoupil právě za dospělé.

Prvnímu utkání tak vládl jeho kolega z juniorské reprezentace, nejlepší hráč juniorské extraligy Roušal. V první části ještě hosté odolávali, dostali jen jeden gól, ale ve druhé se zbytečně začali vytahovat, přestali hrát trpělivě a právě Roušal v brejcích trestal.

Dobřany nakonec deklasovaly Kladno 7:0, ale druhý den, přestože výsledek byl pro hosty ještě horší (10:1), začal zápas pro Gladiátory povzbudivě. V první části měli více šancí, jenže skóroval pouze Ryska, zatímco Západočeši se trefili dvakrát. Když v prostřední části okleštěnou sestavu hostů opustili postupně tři zranění borci, zápas skončil opět debaklem. „V osmi lidech se herní kvalitě Dobřan vzdorovat nemohlo povést. Už jsme prostě nestíhali. Ale přestože jsou Dobřany tak silné, chtěl bych je doma potrápit. A zabetonuji to jako pes,“ slibuje kouč Josef Moravec, který by měl mít k dispozici už větší procento hráčů a možná i zmíněného Tótha.

KEB Kladno – Škoda Plzeň 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) a 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), v sérii 2:0


Domácí se přesvědčili, jak je play-off vyrovná soutěž. Po základní části šestá Plzeň je trápila a byla Kladnu zcela vyrovnaným protivníkem. V prvním utkání mnohem lépe začala a vedla 1:0, ve druhé části se však domácí zlepšili a góly Sirůčka, Polívky a Šímy skóre otočili. Když dal Šíma ještě čtvrtou branku, zápas spěl k jasné koncovce, kterou potvrdil ještě Rezek.


Odveta byla ještě těžší. Opět ji začala lépe Plzeň, jenže tentokrát neskórovala a naopak ve druhé části inkasovala po trefách Šťastného a Šímy. Hosté se nevzdali, ve třetí třetině snížili, ale v hektické koncovce, kde padaly i osobní tresty a tresty ve hře (pro Plzeň) už Kladno vedení uhájilo. „O výsledek jsme se strachovali. Potvrdilo se, že v play-off začínají série od nuly a favorit neexistuje. I proto sem šťastný, že vedeme dva nula, ale bude to ještě těžké. V Plzni se na nás moc chystají,“ uvědomuje si kouč KEBu Milan Maršner.