Největší zádrhel byl v rozlosování. Kladenští totiž sehráli první zápas s Třemošnou, kterou zdolali 4:0 (M. Martinovský, J. Rezek, Zajbrlík, K. Šíma), ale hned za hodinu museli odehrát duel se spolufavoritem na postup – DDM Ústí nad Labem. Svěřenci kouče Josefa Moravce ho ale zvládli, když zvítězili 2:1 (Bakalár, K. Šíma). „Bylo to moc těžké. Na hráčích hlavně v poslední části bylo vidět, že už jim síly docházejí. Ústí nás hodně přimáčklo a nebýt výtečného brankáře Solara, asi bychom nevyhráli,“ pochválil svého svěřence Moravec a vyzdvihl také Karla Šímu, jenž se trefil v obou duelech. „Začalo mu tam padat v pravou chvíli.“

Ve zbylém utkání si Ústí těsně poradilo s Třemošnou 3:2 a je v tabulce druhé za Kladnem.

Moravec tuší, že kvalifikace se může rozhodnout už nyní v Kladně, kde KEB začne v sobotu v 10 hodin s Ústím a večer od 19 hodin hostí Třemošnou. „Pokud bychom Ústí podlehli, měli bychom to pak u nich doma moc těžké. Proto budu kluky burcovat, aby zvládli hlavně tohle střetnutí,“ hlásí Moravec, jehož svěřenci mají v nohách výbornou celosezonní přípravu.

Absolvovali totiž II. národní ligu–střed proti mužským celkům, kde zkraje pochopitelně hodně prohrávali, ale nakonec se srovnali a dokonce sahali po účasti v play–off.