Letošní seriál v juniorské kategorii byl vypsán pouze na dva finálové mítinky a zároveň byly sloučeny obě kategorie U21 a U19. Svazové vedení tak rozhodlo vzhledem k nízké tuzemské základně nastupující generace jezdců sportu levých zatáček.
Pod bájnou horu Blaník si čtyřbodový náskok přivezl Eduard Krčmář, který úvodní díl šampionátu v Praze jasně vyhrál před Zdeňkem Holubem z pražské Markéty.

Kdo očekával útok loňského šampiona Holuba na vedoucí postavení Krčmáře, ten se nedočkal. Už ve třetí jízdě měl Pražan v první zatáčce pád, rozhodčím byl vyloučen a z dalšího pokračování ho vyřadilo podezření na otřes mozku.

Tím pádem Krčmářovi nic nestálo v cestě k zisku třetího mistrovského titulu, navíc získal v základním rozpisu maximální počet patnácti bodů a ovládl i finálovou rozjížďku čtyř nejlepších jezdců.

Druhou pozici si z Divišova odvezl jezdec AK Markéta Praha Ondřej Smetana a zároveň si zajistil stříbrný věnec v konečném účtování šampionátu.

Třetí příčka z městyse, který se v minulosti proslavil výrobou plochodrážních speciálů Eso a Jawa, patřila Michalu Škurlovi z Markéty, ale vzhledem k tomu, že úvodní mítink na domácí dráze vinou zraněné ruky nedokončil a v celkovém hodnocení zůstal v poli poražených, tak se na třetí stupínek v konečném pořadí mistrovství ČR postavil březolupský Patrik Mikel.

Ten se stal i zároveň šampionem v kategorii do 19 let před dvojicí zahraničních účastníků Michalem Tomkou z SC Žarnovica a Richardem Geyerem MC Meissen.

Divišovský závod provázelo poměrně velké množství pádů, které vyřadily ze hry o titul již zmíněného Zdeňka Holuba, ale v péči lékařů benešovské nemocnice skončili po vzájemné kolizi žarnovický Ján Mihálik s Filipem Hájkem (Markéta). Slovák navíc upadl už ve druhé jízdě.

Velké šance na medailové umístění v kategorii U19 měl Adam Fencl z AK Slaný, ten ovšem závod vynechal kvůli dovolené. Vzhledem k tomu, že sportovní kalendář je znám od prosince minulého roku, je postoj nadějného jezdce zvláštní.

V Divišově se kromě zmíněného mistrovského závodu uskutečnilo i mistrovství ČR juniorů v kubatuře do 125 ccm na malé dráze. Startovalo v něm dvanáct jezdců a suverénně ho ovládl Petr Chlupáč (Markéta). Doprovod na stupně vítězů mu dělali jeho oddíloví kolegové Jan Kvěch a Lukáš Vinter.

Slánský AK zde měl zastoupení dvojicí Vojtěch Zamazal a František Klier. První skončil devátý, druhý předposlední.

Místo tří jistých bodů pád

Raritou divišovského závodu byl pád Pavla Čermáka z Markéty Praha, jenž v rozjížďce číslo 18 neměl na startovním roštu soupeře, ale místo jistých tří bodů na konci prvního kola havaroval.

Výsledky: 

Pořadí 2. závodu MČR juniorů: 1. Eduard Krčmář (Slaný) 15+3, 2. Ondřej Smetana (Markéta) 13+2, 3. Michal Škurla (oba Markéta) 11+1.

Konečné pořadí MČR (U21): 1. Eduard Krčmář (Slaný) 36, 2.Ondřej Smetana (Markéta) 24, 3. Patrik Mikel (Březolupy) 23.

Konečné pořadí MČR (U19): 1. Patrik Mikel (Březolupy) 23, 2. Michal Tomka (Žarnovica) 15, 3. Richard Geyer (Meissen) 13, 4. Josef Novák (Pardubice) 11.