Jupa měl technické potíže už v tréninku, na všechno ale bylo ke konci zapomenuto, když mu koncovka vyloženě sedla dostal se na druhé místo. Na startu první jízdy se všechno zdálo růžové ještě více, protože se probil na prvn í příčku, a i když později kvůli drobné chybě klesl zpět na pozici druhou, stále se vše vyvíjelo slušně. Všichni byli nadšení, ovšem to se mělo vzápětí změnit. Jupovi byl udělen trest projetí boxy, za posunutí na startu ještě pod červenými světly. Mostecká rovinka je trošku z kopce a jeho vůz se bohužel pohnul samospádem ještě před zhasnutím světel a přejel tak o dvacet centimetrů vymezený prostor pro start. Tím byl vlastně ze závodu vyřazen a odsunut na samotný konec startovního pole.

Dojel tak až na nebodovaném třináctém místě a z toho musel odstarovat do jízdy druhé. V ní spustil velkou stíhačku, ovšem na lepší než šestou pozici se mu vyšplhat nepovedlo. Nicméně v podniku, kde vlastně všechna auta mají mít shodné parametry, je i toto velkou ukázkou jeho jezdeckého umění. Však také po závodě dlouho seděl v boxech a dlouze vydýchával únavu z těla.

Další podnik Škoda Octavia Cupu, kde bude Jupa chtít navázat na dvě třetí místa z úvodního podniku, se uskuteční až 7. – 9. srpna na okruhu v Brně.