V barvách plzeňské stáje Vekra racing team (VRT) se postavil na start družecký automobilový závodník Jiří Jupa.

„Nabídku jsem dostal před měsícem od majitele stáje Petra Fulína, u jehož závodnických začátků jsem byl,“ přiblížil Jupa s tím, že Fulín jako aktivní jezdec loni skončil celkově druhý. Letos však bude jezdit jiné závody a mezi oktávkami však touží po prvním místě v dvoučlenných týmech. Druhým jezdcem ´áčka´ je Dostál.

Po úvodním podniku má VRT na kontě po dvou pátých a třetích místech. Na bednu se dvakrát postavil Jupa, jemuž nevyšla kvalifikace a do první jízdy šel až z osmého místa. „Vcelku jsem byl spokojený. Využil jsem kolizí soupeřů i toho, že jsem ušetřil gumy. Ještě jedno kolo a byl jsem druhý,“ uvedl Jupa.

V málovídané drama se proměnila druhá jízda, do níž šlo prvních osm z úvodní v obráceném pořadí. Jupa byl na startu šestý. Právě nejlepší sextet jezdil všech dvanáct kol nárazník na nárazník a pořadí se stále měnilo. Každá chybička mohla být osudná. Jupa se jí dopustil dvě kola před cílem. „V jedné zatáčce jsem byl dlouhý na brzdy a klesl na páté místo. Nakonec z toho bylo alespoň třetí,“ uvedl spokojeně.

Průběžné pořadí vedou 30bodoví Došek a Polák Lisowski, Jupa je se ztrátou šesti bodů třetí.