Podle druhého kouče vicemistra Petra Klára jsou Benátky jedním z nejhůř útočících celků nejvyšší soutěže. „Očekávám jenom to, že budeme plnit taktické pokyny a nedělat chyby. Věřím, že pak naší kvalitní obranou získáme tři body,“ uvedl s tím, že Benátkám nezbývá nic jiného než riskovat, poněvadž mají stále na dosah předkolo play off. Na druhou stranu jsou i blízko baráže.

S Kladnem se už připravuje také španělský smečař Victor Bouza. Tréninková utkání družstva mají při současné hráčské konstelaci a konkurenci parametry některých extraligových duelů. „Poslední tréninky jsou za tři roky, co družstvo existuje, nejkvalitnější. Opravdu to vypadá dobře,“ pochvaloval si Klár.

Tréninkové řežby svádí dvě vyrovnané šestky, přičemž na straně jedné je ranař Marcel Gromadowski a na druhé bombarďák minimálně stejného ražení David Konečný.

Pro zajímavost. Rumunské Galati, jež v poháru CEV vyřadilo Kladno, vypadlo v další fázi s Lublaní. Ve Slovinsku prohrálo 0:3 a doma 2:3. „Asi se jim nechtělo jet na drahý výlet do Ruska. Jejich prezident nám říkal, že prioritou je zisk rumunského titulu,“ mínil Klár.