„Ale u týmu jsem už skoro rok, navíc ostatní znám ze vzájemných zápasů. Takže nemám přehled jen o Kladeňácích,“ říká Kadlec, jenž na tak velké mezinárodní akci mužstvo ještě nevedl.

Kolena se mu však jako bývalému hokejovému reprezentantovi určitě nerozklepou, vždyť odehrál několik mistrovství světa a olympiádu. Nabitý stadion Ondreje Nepely, kde nedávno právě hokejová reprezentace zahrála tak dobře, ale titul neobhájila, tedy může nadělat starosti spíše mladým hokejbalistům uvyklým malým návštěvám.

Právě proto chtěl Kadlec do branky Ondřeje Pavelce, ten si ale nakonec svou účast na druhém bratislavském mistrovství v řadě rozmyslel.

I tak kladenského kouče čeká tvrdý oříšek, některé borce bude muset ze širšího kádru vyřadit. Udělá to po závěrečném soustředění, které startuje ve Světlé nad Sázavou v pátek, pokračuje sobotním přípravným duelem proti Německu (18) a končí nedělním tréninkem. „Jako trenér tohle zvládnout musím. A musí i hráči. Přece vědí, že všichni jet nemohou, tak to je. Konečnou nominaci se dozvědí teprve po nedělním tréninku,“ říká Kadlec, jenž vede mužstvo spolu s plzeňským odborníkem Rostislavem Kurfürstem.

Oba už v hlavách základní kostru mají, závěrečná příprava může změnit maximálně dvě tři jména. „Uvažujeme však o tom, že do přípravy s Německem budeme jednu formaci, o níž jsme na sto procent přesvědčeni, šetřit. I proto, že Němci jsou naším úvodním soupeřem na šampionátu. A start bývá na takových akcích hodně důležitý. Pokud se povede, tým se uklidní a hraje lépe,“ dodal Drahomír Kadlec.

Širší nominace ČR na MS 2011 v Bratislavě

Brankáři: Leoš Gerlich, Lukáš Heczko, Jan Jirotka

Obránci: Tomáš Hák, Jan Hrabica, Radek Honický, Michal Chmel, Tomáš Kudela, Jan Pospíšil, Jan Příhoda, Tomáš Rejthar, Miroslav Růžička, David Tyburec

Útočníci: Jan Bacovský, Jan Bílý, Lukáš Hudeček, Petr Chmel, Ondřej Kejř, Martin Kruček, Pavel Kubeš, Aleš Kypet, Petr Novák, Lukáš Plzák, Michal Průcha, Adam Roušal, Lukáš Soukup, Libor Topolánek, Michal Trčka, Tomáš Wróbel.