V letošním roce se Vám podařilo dosáhnout osobních rekordů mužskou koulí nejen v hale, ale především pod otevřeným nebem. Jak hodnotíte letošní zvláštní sezónu?
V hale jsem se svým výkonem byl spokojený, předvedl jsem výkon 16,97m a s trenérem jsme měli v plánu přidat metr venku na dráze. Poté přišla tato nemilá situace, která se s námi táhne až do teď. Jakmile byla vyhlášená karanténa, byl jsem ve svém rodném bydlišti v Mostě, kde jsem trénoval venku s ručně vyrobeným závažím ze dřeva. Nebylo to ono, poté jsme začali opět trénovat a postupem času i začali závodit, se svým výkonem až tak spokojený nejsem. Na tréninku mi to lítalo i dále, než je můj osobní rekord 17.13m z Kladenského memoriálu Kladno hází.

Jste jednou z klíčových vrhačských opor extraligové kladenské atletiky. V letošním roce jste vybojoval svou první republikovou medaili v kategorii dospělých (U23). Jste se svým působením v Kladně spokojený?
Ano, velice. Jsem moc vděčný, že mohu vrhat ve žlutých kladenských barvách. Bojoval jsem o zlato, avšak neúspěšně, ale obhájil jsem svoji výkonnost, která mě dovedla až na druhou pozici za mého kamaráda Davida Tupého. Doufám, že příští rok vyhraji.

Spolu s Davidem Tupým a Ladislavem Prášilem tvoříte v kladenském dresu v republice unikátní tým. Je pro Vás motivace mít tak silnou konkurenci po svém boku?
Rozhodně! Jelikož společně i trénujeme, tak se zároveň předháníme, kdo bude lepší. V tréninku spolu komunikujeme a rozdáváme si rady, ale jakmile přijde závod, rozdělíme se a každý se snaží předvést to nejlepší, co umí. Doufám, že to takhle bude pokračovat i nadále!

Mítink Kladno hází Vám není cizí, jste jeho tradičním účastníkem. Jak hodnotíte jeho letošní úroveň a jak byste hodnotil svůj výkon na tomto mítinku?
Na mítink Kladno hází mám skvělé vzpomínky. Každý rok je tu skvělé zastoupení jak domácích, tak hlavně i zahraničních atletů. Díky tomu je atmosféra závodu na jiné úrovni a mně se podařilo zde udělat svůj osobní rekord 17.13m, s kterým jsem zároveň ukončili sezonu a doufám, že následující rok se mi podaří totéž.

Jakub KUBÁLEK