„Měl by být Zajíc, nevím ale jak je to se Scherzlem, který byl nemocný. Pokud nastoupí, budeme vyjma dlouhodobě zraněného Kosa kompletní,“ uvedl řisutský trenér Eduard Novák. Situaci svého týmu vidí velice nadějně, protože mužstvo má náboj, chce vyhrávat a v domácím prostředí se mu většinou daří. „Písek ale výborně brání, potřebujeme dát brzy gól, aby otevřel hru,“ dodal Novák.


Hokejbalová extraliga pokračuje dvěma koly. Tři kola před koncem základní části se kladenské celky představí na hřištích týmů, které uzavírají tabulku nejvyšší soutěže – Karviné a Opavy. Oba však stále živí šanci na play-off! U Opavských to je pouze v linii teorie. Vedoucí Habešovna Gladiators hraje první utkání právě v Opavě, kterou v podstatě může uzemnit na poslední příčce, zatímco Glad´s si v utkání mohou zajistit prvenství, protože druhý Most hraje na hřišti třetího Letohradu. Kladenský KEB se po nepovedeném víkendu začíná obávat o pozici v nejlepší osmičce. Na severní Moravě nesmí každopádně zaváhat. Už sobotní duel v Karvině bude hodně náročný, pokud totiž domácí zvítězí, dotáhnou se na KEB na rozdíl jediného bodu.

Začíná play-off krajského přeboru basketbalistů. Po základní části druhý BK Kladno se utká v sérii na dvě vítězná utkání se sedmým Brandýsem nad Labem. „Máme dost zraněných hráčů, takže očekávám vyrovnaný průběh, hlavně musíme vyhrát v sobotu doma,“ prohlásil trenér Stanislav Valdman. Hraje se v 18 hodin v hale 5.ZŠ Kladno, odveta je na programu hned v neděli na palubovce soupeře. Z osmého místa jdou do play-off basketbalisté Slaného. V sobotu hrají v hale vítěze základní Mladé Boleslavi, v neděli (12) favorita hostí doma. Vedoucí mužstva Vladislav Korf není pesimistický. "Myslím, že bychom je potrápit mohli, i když to bude těžké. V sezoně jsme je porazili, takže to vidím půl na půl," usmál se Korf.
Na 5.ZŠ čekají dvě utkání i druholigové basketbalistky Sokola Kladno. Ve skupině o záchranu budou hostit v sobotu v 15.30 Brandýs nad Labem a v neděli v 10.30 hodin Lokomotivu Liberec.

Mobilizaci nejvyššího stupně vyhlašuje fotbalový SK Kladno. V neděli v 17 hodin hostí poslední Most a pokud prohraje, může klesnout na dno tabulky. Kladenskému vojsku bude chybět generál Ondřej Szabo a také Pavel Bartoš. Oba mají stop za dvě čtyři žluté a budou chybět v nejméně vhodnou chvíli. Fotbalovými taháky jsou i dvě derby úvodního kola odvet I. A třídy. V sobotu hostí Tuchlovice – Lhotu (14.30) a v neděli Velká Dobrá – Velvary (14.30). Na umělce SK se hraje divizní duel Kladno B – Horní Měcholupy (10.15).

Extraligovým volejbalistům schází do konce základní části pouhá tři kola. Kladno si stále drží druhou pozici o bod za Libercem, v sobotu však cestuje do Opavy (5.), která právě lídra na jeho tabulce minulou sobotu potrápila, podlehla až v tie-breaku. Kladno však hladce porazilo předloňského mistra Ostravu. "Mám zprávy, že se potýkají s marodkou, situace se u nich mění u minuty na minutu. Čeká nás velká neznámá," řekl trenér Kladna Zdeněk Šmejkal, jenž má k dispozici téměř kompletní kádr. S menším zraněním laboruje pouze druhý nahrávač Holčík. Opava bude v dobotu usilovat o posun do nejlepší čtyřky, aby v 1. kole play-off případně měla častěji výhodu domácího prostředí. Kladno ale chce být druhé, tím by se ve 2. kole vyřazovacích bojů vyhnulo Liberci, s nímž má letos mizernou bilanci (0:4). Jiří Nagy