Víkendový program odstartoval už v pátek večer prologem, který se počítal do sobotní etapy. Každý den pak strávili motocyklisté v sedlech svých strojů dlouhých sedm a půl hodiny. Výborně si počínal Matěj Škuta ve třídě GP-Junior2. V prologu zajel ve své třídě třetí nejrychlejší čas.

„V sobotu bojoval o třetí pozici, ale v posledním kole zůstal na endurotestu zaháknutý v hluboké koleji o kořen stromu. Než se mu podařilo motocykl vyprostit, nabral časovou ztrátu, která ho odsunula až na osmé místo,“ popisoval nepříjemnost Ladislav Krupička, šéf týmu KBS.

Škuta ovšem skvěle rozjel i nedělní etapu. Od prvního kola až do cíle si držel pátou pozici. Na extrémtestu dokonce zajel dvakrát druhé a jednou třetí místo. Celkově skončil sedmý. Na stejné pozici je i Kryštof Kouble ve třídě GP-E2. Nejlépe byl z Čechů na pátém místě Jaroslav Kalný (GP-Junior2) z Czech Enduro Teamu.

Česká družina se nyní přesunula k druhému podniku šampionátu, který se jede tento víkend poblíž dalšího portugalského města Valpacos.

Jezdci KBS Unhošť Kryštof Kouble a Matěj Škuta. | Video: KBS Team