Kouči Kanonýrů Janu Bukovi se zamlouvala až poslední fáze utkání na Východě Čech. „Svoji pravou tvář jsme ukázali až v závěrečných dvaceti minutách, proto máme pouze bod," řekl. Jeho tým šel do závěrečné periody s třígólovým mankem, které hned v úvodu smazal. Na další branku protivníka dokázal odpovědět necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Trenér vítězů Ladislav Štancl viděl vynikající a vyrovnané utkání, které se muselo divákům líbit. „Ukázali jsme morálku a charakter, kdy jsem se dostali zpět do zápasu, i když jsme se mohli položit. Zlaté dva body!" uvedl s tím, že mají nejlepší fanoušky v Česku.

V minulém domácím utkání vyrovnal dvě vteřiny před koncem Michal Klápa a byl to opět on, kdo ve Svitavách v závěru zařídil pro Kanonýry alespoň bod. Byl to jeho třetí gól v zápase. „Od toho tady jsem. Přišel jsem jako střelec a snad to tak s trochou štěstí půjde dál," řekl odchovanec Chodova, kde působil třináct let a Kladno je jeho teprve druhým sportovním domovem.

„Považuji se za klubistu, proto bych chtěl být v Kladně delší dobu," řekl s tím, že v našlapaném kádru Chodova by nadále moc příležitostí nedostával, proto zvažoval i nabídky jiných extraligových celků. Přesto si vybral kladenský klub.

„Trošku jsem se přesunu, který se zrodil překvapivě a rychle, bál. Teď toho vůbec nelituji. Moc se mi tady líbí, a když člověk dává góly, hodně hraje , tak ho to logicky baví," prohlásil.

Ke Kanonýrům přestoupil koncem roku a za šest utkání stihl jedenáct branek. „Nepřeceňoval bych to. Většinou to tak bývá, že když někdo někam přijde, tak má to počáteční štěstí. A ž play-off prozradí víc," míní třiadvacetiletý střelec, jenž logicky cítí rozdíl mezi elitní soutěží a první ligou. Na druhou stranu ta nižší je z jeho pohledu zajímavější.

„Je to pěkně vyrovnané a zamotané. Každé kolo někdo překvapí," řekl borec, jenž se považuje za týmového hráče.

Po utkání ve Svitavách potvrdil slova domácího kouče, že diváci vytvořili úžasnou atmosféru. „Vedou to tam dobře. Horší je, že těžko nalákají hvězdy, jinak by měli velkou budoucnost. Podmínky na extraligu určitě mají," podotkl vytáhlý útočník.

Povrch haly východočeského celku tvoří parkety, které ne každému sedí. „Pro mne to je neskutečná výhoda. Musí se na nich hrát jednodušeji, a to není pro technické hráče, mezi které se nepočítám. Jsem vyloženě dříč, a když to tak řeknu, zabiják."

Podle Klápy rozhodne o postupu do play-off domácí duel s Rožnovem pod Radhoštěm. Na závěr základní zakončí domácí trojboj s Brnem. „Myslím si, že play-off urveme," uzavřel.