Kanonýři dílčí cíl přivézt alespoň jednu výhru nesplnili. „Chtěli jsme sérii zakončit doma, takhle ji musíme uzavřít venku. Pro nás se nic nemění. K postupu jsou třeba tři výhry a my je teď musíme udělat v řadě. Kvalitu na to máme,“ řekl hrající trenér a jeden z nejzkušenějších útočníků kladenského celku Ondřej Riebauer, který v prvním duelu nastřílel hattrick.

Podle jeho slov protivník těžil z parketového povrchu, který Kladnu v sezoně nesedí. „Parkety má víc týmů a je na nich vidět rozdíl, když hrají doma a venku. Většinu utkání na parketách jsme prohráli, zatímco ve všech odvetách jsme uspěli,“ přidal Riebauer zajímavý postřeh a dodal, že když to shrne, tak ambiciózní Hurrican má dvě výhry po zásluze.

Vary těžily také z podpory fanoušků a totéž očekávají Kanonýři od svých příznivců. „Doufáme, že přijdou, budeme je potřebovat,“ doplnil borec, kterýž přišel do Kladna před téměř třemi lety z extraligových Střešovic.

Moc se mu líbila poslední třetina druhého zápasu, již vyhráli 3:0. V předešlých se moc soustředili na plnění taktických věcí. „V závěrečné jsme to hodili za hlavu, šli do toho naplno s rizikem a vyplácelo se to. Je třeba se vybláznit i v domácích utkáních a k tomu nám mohou diváci pomoci,“ naznačil kormidelník Kanonýrů, s čím do sobotní odvety půjdou. (ka)