Bylo to slavnostní utkání, Kanonýři ho hráli ve prospěch Movemberu, který drží pravidelně každý rok. V růžových dresech bojovali nejen proti slezskému sokovi, ale také na podporu boje proti rakovině prostaty. I proto dorazila plná Bioska a parádně se bavila.

Domácí byli lepší od začátku, ale skóre bylo dlouho vyrovnané. A když se v závěru druhého dějství hosté třikrát po sobě bleskově prosadili, rázem vedli 4:2. Naštěstí ještě do pauzy snížil Tyl a hned po nástupu do třetího dějství spustili Kanonýři neskutečnou palbu. Během dvou minut už vedli o dva góly a náskok navyšovali až na 8:4.

Tyl skvěle zakončoval, Riebauer mu dokonale nabíjel, obránce Sachr i další borci létali po hřišti jako utržení od hodně rychlého vozu. K tomu kouzlil brankář Minev, protože i Havířov se snažil se zápasem něco udělat a měl pěkné šance. Gól už ale nejlepšímu hráči zápasu Minevovi nedal a odvezl si porážku 4:8, když skóre uzavřel nejkrásnější samostatnou akcí Nushart.

Kladeňáci, kteří se posunuli na sedmé místo, slavili s publikem a nad neskutečným vývojem třetí třetiny se pousmál i hlavní tahoun kladenské ofenzivy, čtyřgólový Miloš Tyl. „To už jsem konečně něco hrál. Jinak jsme ale předvedli opravdu dobrý týmový výkon. Každá z našich tří formací dokázala soupeře zamknout na jeho polovině a dominovat, to bylo důležité,“ řekl nejlepší střelec I. ligy pocházející původně právě z Havířova.

Kanonýry čeká náročný víkendový program. V pátek 23. listopadu od 20.00 hodin přivítají kunratický Start98 (SH BIOS Kladno), v neděli cestují do dalekých Petrovic. V obou duelech jsou favority.

Kanonýři Kladno – Exelsior Havířov 8:4 (2:1, 1:3, 5:0). Branky Kladna: 11. Pecha, 12., 40., 43. a 46. Tyl, 41. Riebauer, 44. Stůj, 49. Nushart.

Kladno: Minev - Přívara, Sachr, Tyl, Riebauer, Louvar - Kalina, Černý, Stůj, Chvojka, Nushart - Cvrček, Richtr, Pfaur, Teslík, Pecha - Pertlík, Bednář, Hartman