Už poměr branek v jednotlivých třetinách naznačuje, že za výhrou šli hrou bez výraznějších výpadků. "Týmovým a soustředěným výkonem jsme dokráčeli pro tři body," pochvaloval si na svazovém webu kapitán vítězů Antonín Pertlík.

Kanonýři vyhráli první vzájemný souboj drtivým výsledkem 21:3. Od té doby soupeř doplnil kádr novými hráči, což se promítlo i do jeho výsledků. V sobotu však Kanonýři opět jasně dominovali.

Také útočník Dušan Přívara mínil, že utkání bylo jednoznačnou záležitostí jeho barev. "Hrálo se spíš v tréninkovém tempu. Na některých klucích Havířova bylo vidět, že moc netrénují. Individuálně sice byli šikovní, ale to je na druhou nejvyšší soutěž málo," řekl autor poslední branky vítězů.

V neděli hostí šesté Kladno v tabulce posledního nováčka z Náchoda. Hrát se ale bude v Lounech. "Chceme propagovat ligový florbal také v jiném regionu. Byl to nápad našeho manažera Matěje Pošty a majitele lounského klubu," prozradil Přívara s tím, že utkání bude předcházet turnaj mládeže, takže by mohlo mít pěknou kulisu.

Kladenští mají s dětmi dobrou zkušenost. Říjnový domácí souboj s vedoucím Black Angels (12:14) hráli v pondělí dopoledne a do hlediště přišlo 320 převážně dětských diváků z kladenských škol. Odveta v Praze bude v podobném duchu. Duel posledního kola základní části se bude hrát v úterý 29. ledna v 10.30. (ka)

Havířov - Kladno 3:11.
Branky: 4. Kozelský, 27. Smeták, 60. Vavrečka - 7. Kalina, 8., 25. Černý, 20. Richter, 23., 33. Riebauer, 44. Pecha, 45. Mayer, 47. Tyl, 50. Teslík, 60. Přívara. Třetiny: 1:3, 1:3, 1:5.