Poprvé si v hale na Jižním Městě zahraje proti svému rodnému klubu útočník Michal Klápa.

"Budu asi nervózní. Už mi psali kamarádi, že se přijdou podívat," usmíval se autor dvanácti superligových gólů a podotkl, že obhájce titulu je sice velkým favoritem na druhou stranu ale umí selhat.

Názorným příkladem je nedávná porážka na hřišti posledního Liberce poměrem 8:10.

"Dlouho jsem tam hrál a vím, že občas soupeře podcení. Reálně by ale museli mít špatný den a my hodně dobrý, abychom tam uspěli. Nic není nemožné. Nemám ale tušení, jak budeme hrát. Nedá se to předvídat," konstatoval třiadvacetiletý forvard s tím, že Chodov má silné tři pětky, v nichž se to jen hemží reprezentanty, včetně nejproduktivnějšího hráče naší elitní soutěže Patrikem Dóžou (23+21).

Ve zmíněném mistrovském souboji v Kladně se na tuctu branek v síti Kanonýrů nejvíc podílela první lajna.

"Klobouk dolů, jak se jim zápas povedl. Nebyla tam reálná šance se zápasem něco udělat. Je to o individualitách. Čím víc máte kvalitních hráčů, tím je všechno snazší," podotkl Klápa a doplnil, že zatím neřeší, zda jeho tým bude hrát play off nebo play down.

Po těsné předsváteční domácí porážce v důležitém duelu s Bohemians se jim však vzdálila osmá příčka na sedm bodů a taková ztráta se bude těžko dohánět.

Kladno patří momentálně do kvarteta jedenáctibodových celků, které uzavírají tabulku. Vzhledem k tomu, že Superliga se bude rozšiřovat z dvanácti na čtrnáct týmů, není hrozba sestupu tak velká.

Pokud by se případné play down Kanonýrům nepovedlo a skončili na jednom z dvou nejhorších míst, čekali by je barážové souboje s jedním z poražených semifinalistů první ligy.

"Myslím, že rozšíření je dobrý krok. Ve hře bude víc bodů a tabulka tím bude zamotanější," řekl Klápa potom, co jeho automobil prošel technickou prohlídkou.

"Možná si nechám prohlédnout také ruce, i když jsou zatím v pohodě a drží se. Jsem mladý, takže bych je ještě mohl reklamovat," uzavřel se smíchem.

Na straně hostů do utkání nezasáhnou zranění Ondřej Riebauer a Martin Holčák. Zápas bude zajímavý i pro Kladeňáky Ondřeje Richtra a Jana Louvara, kteří na Chodově působili.