První utkání přineslo nelítostnou a poměrně tvrdou bitvu plnou emocí.

„Je to semifinále play off, nemáme se na co šetřit. Jsme zvyklí hrát tvrdě z předešlé série a soupeř by měl vědět, že jsme na hřišti. Zápas ho musí trošku bolet," řekl obránce Kanonýrů Antonín Pertlíkem, který prokázal dokonalý přehled a nádherně přihrál na vítězný gól Nusharta. Kanonýři v tu chvíli vedli v prvním utkání 4:2.

V poslední minutě si však nechali dát při power-play gól. Menší komplikací přinesl, poněvadž do konce utkání zbývalo sedmnáct vteřin a soupeř se snžil do posledních chvil.

„První krok jsem udělali a teď musíme přidat ještě dva," řekl zkušený bek po výhře 4:3.

Oba soupeři měli po pětidílném čtvrtfinále minimální prostor na odpočinek. „Bylo vidět, že jsou oba týmy unavené. Bylo to vítězství vůle," řekl kouč Kladna Jan Buk.

Druhý krok Kladenští také zvládli. Po dvou třetinách ale prohrávali 1:3! V poslední části soka rozstříleli pěti góly a vedli už 6:3 . Opět si však vybrali slabší chvilky v poslední minutě, kdy hosté dvěma góly Vavra upravili na konečných 6:5. Stejný hráč skóroval v závěru utkání i den předtím.

Trenér Kladna Jan Buk mínil, že půlku zápasu nebyl jeho tým na hřišti. „Až po stažení na dvě formace jsme přebrali otěže zápasu a přesilovkami otočili skóre utkání. Závěr byl zbytečně hektický, ale máme druhý bod," uvedl.

Trenér hostů David Derka rovněž konstatoval, že utkání rozhodly přesilové hry. „Beru to na sebe, jelikož jsem špatně postavil obrannou čtveřici," řekl s tím, že nedokázali vystřelit branku ze čtyř situací, kdy byli sami před brankářem či v podobných situacích.

„Stejně jako předchozích utkáních volíme tu nejtěžší možnou cestu. Hold sbíráme zkušenosti," konstatoval a poděkoval soupeři a divákům.

Třetí utkání se bude hrát v Praze až v neděli ve 20.00 hodin. Případný pátý zápas tamtéž v pondělí.