Doma to bylo v úvodním utkání odvetné části Startu98 Kunratice (6:9), potom prohráli ve Slezsku v Petrovicích (5:8).

Kouč Kanonýrů Adam Nolč viděl v duelu s Pražany vyrovnaný zápas, který ztratili v závěru. Vinou vyloučení nemohli jít do závěrečného náporu. „Celý zápas jsme byli střelecky aktivnější, ale bohužel jsme to nezúročili ve svůj prospěch,“ posteskl si.

Na hostech bylo vidět, že nepřijeli odevzdat tři body. Jezdili od první do poslední minuty a jejich trenér Ondřej Neuman měl za co chválit svůj mladý tým. „Podali jsme nejlepší výkon v sezoně. Naši hráči začínají objevovat, co vše v nich ještě je,“ řekl.

Za zmínku stojí hattrick domácího Teslíka.

Na severu Moravy vedli Kladenští v druhé třetině už 5:2. Nejzkušenější hráč hostů Dušan Přívara mínil, že pak přestali bojovat a hrát důrazně. „Přišlo podcenění. Mysleli jsme, že to půjde samo a každý si nastřílí hattrick. To nás stálo zápas,“ prohlásil. Domácí zápas otočili šesti góly v řadě!

Jejich kormidelník Martin Vlček přiznal, že první polovina utkání je nezastihla v dobrém rozpoložení. Až když sestavu stáhli, přidali na tempu a závěrečnou část pak poctivě odbránili.

Kladnu patří podobně jako v předešlých sezonách střed tabulky. Po dvoutýdenní reprezentační pauze vyplněné MS v Praze odehraje do Vánoc tři utkání s převážně silnými soupeři.

„Soutěž se příchodem hráčů z extraligy zkvalitnila, proto není možné neplnit taktické pokyny. Uvidíme, zda se z chyb poučíme. Myslím, že nám pauza přijde vhod,“ uzavřel útočník Kanonýrů Přívara. (ka)