Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off si nechali dát gól na konečných 6:7 v poslední vteřině, v pátém rozhodujícím utkání na východě Čech pak odpověděli gólem v osmé minutě prodloužení, který je poslal do semifinále!

Kanonýři přitom prohrávali sedm minut před koncem 3:5. Jejich hrdinou byl Michal Klápa, který vyrovnal a nakonec duel také rozhodl!

„Byl to malý koncert před skoro 850 diváky. Byl to zážitek na celý život," řekl borec, jenž si už po svitavském utkání v základní části pochvaloval parketový povrch, na němž se mu dobře hraje, a také parádní kulisu.

„Teď jsem to jen potvrdil," smál se a přiznal, že první dvě utkání série mu vinou nachlazení nevyšla.

„Říkal jsem si, že mám rád florbalovou krásu a třeba to půjde až do pátého zápasu. Bylo to ale o nervy," uvedl s tím, že mu přišlo jakoby soupeř měl v sérii víc štěstí. „Doufal jsem, že se jednou přikloní k nám a naštěstí to vyšlo, když se ke mně dostal odražený míček," přiblížil poslední trefu série.

Trenér Kladna Jan Buk řekl, že za celou sérii si Svitavy zaslouží absolutorium. „Pátý zápas byl odrazem všech utkání, kdy se jednalo především o boj. Dnes jsme se nepoložili, i když jsme prohrávali o dva góly. Atmosféra byla naprosto úžasná," uvedl.

Domácímu kormidelníkovi se závěr série těžko komentoval. „Prodloužení bylo vyvrcholením celé série, která byla neskutečně vyrovnaná i férová. V takové kulise, jaká tu byla dnes, se nedá vypustit jediný souboj, fanouškům i soupeři patří obrovské díky," prohlásil a dodal, že v sezoně dokázali víc, než si na začátku dokázali představit.

Semifinále začíná už v sobotu v podvečer

Florbaloví Kanonýři přijeli domů ze Svitav v pátek před druhou ráno a už dnes vstoupí do semifinálových bojů, v nichž vyzvou loňského finalistu – FC Start98 Kunratice. Také v pět utkáních vyřadily Znojmo.

„Vůbec nevím, co od nich čekat, přestože tam mám spoustu bývalých spoluhráčů," uvedl útočník Kladna Michal Klápa a poznamenal, že Pražáci play off asi umí. Jeho tým ale na tom není o nic hůř. Vyřazovací boje mu také sedí. „Vůbec bych se nedivil, kdyby se zase hrálo na pět utkání," řekl.

První utkání série se hraje v Kladně v sobotu v 17.00 hodin a druhé v neděli ve stejný čas. V dlouhodobé části Kladno doma podlehlo 4:6, venku zvítězilo 4:2.

Kuriózní je, že do semifinále postoupily tři hůř umístěné celky. Jen první Liberec potvrdil roli favorita. Jinak po základní části bylo Kladno šesté, Start 98 sedmý a Ústí nad Labem dokonce osmé.


Svitavy – Kladno 5:6 pp.
Branky: 27. Musil, 30. Richter, 46. König, 47., 54. Pakosta – 40. Nushart, 42. Leipner, 44. Přívara, 54. Louvar, 58., 68. Klápa. Vyloučení: 1:3, bez využití. Diváci: 836. Zásahy brankářů: Skácelík 32 – Cmíral 30. Třetiny: 0:0, 2:1, 3:4 – 0:1.