Florbalisté Svitav měli před sezonou cíl udržet první ligu, po konci základní části ale mohli slavit fantastické třetí místo. Tím dostali příležitost vybrat si soupeře do play-off. Zodpovědnost volby přenechal klub jako odměnu fanouškům, kteří si vybrali Kladno.

Čtvrtfinále vypukne v sobotu ve 20.00 na východě Čech, kde se bude hrát v neděli od šestnácti i druhý zápas.

Trenér Kladna Roman Urbář přiznal, že volbou Svitav byl překvapený, byť s nimi dvakrát těsně prohráli. Je si jistý, že je čeká soupeř s výbornou obranou, která je druhá nejlepší v soutěži, a také rychlé, nebezpečné brejky. „To je jedna věc. Druhá je, že mají výborné týmové pojetí hry a soudržnost," řekl.

To není vše. Svitavští jsou doma extrémně silní, protože hrají také fyzicky náročný a hodně důrazný florbal. Tomu nahrává i horší, parketami tvořený povrch.

„Myslím, že sérii rozhodne bojovnost. Pakliže budeme trpěliví a budeme chodit do soubojů a také tam, kde to bolí, tak si myslím, že kvalitu abychom přes ně postoupili máme," míní Urbář s tím, že play-off neodpuští pokud se v některé fázi nehraje na sto procent. Očekává, že s plnou halou v zádech budou hrát domácí na sto dvacet.

„Připravení na ně jsme. Teď jde o to, abychom k tomu přistoupili, jak máme, a šli dál do bojů o nejvyšší soutěž," prohlásil kouč a se smíchem dodal, že při svitavském hlasování na sociálních sítích jeho hráči pro Kladno nehlasovali. To spíš Ústí, které si přálo Českou Lípu. „Co však vím, tak kabina Svitav nás moc nechtěla," prozradil Urbář.

Kanonýři, kteří čtvrtfinále play-off v minulých sezonách zvládali, odjíždí v sobotu ráno a nocovat budou v penzionu na náměstí.