Celek z Karlových Varů postoupil v nejkratším možné době. Po domácích výhrách 11:5 a 8:5 uspěl ve skvělém utkání i na Kladně, kde patnáct vteřin před koncem prodloužení vstřelil gól na 6:5. A to v polovině utkání prohrával 2:5!

"Píšeme dějiny karlovarského florbalu. Vítězný gól byl i dílem neskutečné podpory našich fanoušků," řekl po utkání šťastný kouč vítězů Petr Pánek a uznal, že jeho tým vstal z mrtvých. "Povedl se nám malý zázrak i vzhledem k počtu zranění, která nás v utkání potkala. Dohrávali jsme v křečích," dodal.

Smutek zavládl na straně Kanonýrů, kteří v sérii ztratili dvě výborně rozehraná utkání.

"Za výkony v celé sezoně si Vary zasloužily postup víc než my. Naše výkony byly jako na houpačce. S každým jsme mohli prohrát a každého jsme mohli porazit," řekl hrající trenér Dušan Přívara s tím, že odehrát ze šesti třetin pouze necelé dvě dobře je příliš málo.

Na mysli měl necelé dvě poslední části druhého utkání. "Bohužel se nám nepodařilo navázat na formu ze závěru základní části," mínil.

K výše uvedeným předsezonním ambicím řekl, že velký potenciál mužstva zůstal nenaplněný. Uznal, že model s hrajícím trenérem i asistentem se neosvědčil. "Nebylo to ideální řešení hlavně vůči mladším hráčům, bohužel jiná možnost nebyla," konstatoval nejzkušenější Kanonýr a přiznal, že i jeho forma zaostávala za minulými sezonami.

Kladno vypadlo ve čtvrtfinále podruhé za sebou. Loni, kdy byl cíl stabilizovat celek, byl lepší ostravský MVIL.