Kanonýři dobře vědí, s jakou euforií a nadšením tedy přes favorita série prošli a mohou si být jistí, že v baráži na tom bude jejich budoucí soupeř z první ligy podobně. Zejména pokud by se mu podařilo vyhrát úvodní zápas venku jako Kladnu. „Sami jsme si prošli tím, o to udělá s outsiderem, když pak má dva zápasy doma," řekl Buk.

Na koho Kanonýři narazí je ještě ve hvězdách. V druhé nejvyšší soutěži vypukne semifinále až tento víkend. Vzhledem k tomu, že se Superliga rozšiřuje na čtrnáct týmů, přímo postoupí vítězové. Poražení budou hrát s neúspěšnými z play down.


Jisté je pouze, že se Kanonýři vyhnou po základní části nejhůře postavenému Hattricku Brno. Jejich rival tak vzejde z tria: Ústí nad Labem, Česká Lípa, Znojmo. „Nechci ventilovat, koho chceme. Vím ale, koho nechceme, Ústí jsme nikdy v soutěžním utkání neporazili," konstatoval Buk.
Kladno hrálo o víkendu pátý zápas play down na Spartě. Po třetině 2:2 podlehlo 3:7 a sérii prohrálo 1:4. „Na začátku druhé třetiny jsme měli šance, bohužel v koncovce se nám opět nedařilo, plus Sparta stejně jako v předešlých zápasech dobře blokovala," řekl s tím, že co nezastavili obránci, chytil brankář Beneš. „Když pak odskočila na dva góly, nenašli jsme fyzické ani morální síly. I lavička byla smířená s osudem."

Baráž na tři vítězství začne až 23. dubna. Nejdřív může skončit 30. dubna a nejpozději 7. května. „Alespoň, když to vyjde, nemusíme si vzít vzhledem k státnímu svátku v pondělí dovolenou," pousmál se druhý kouč Kladna.