"Můj první dojem je pozitivní," řekl s tím, že byl spokojený s prací trenéra i jeho asistentů a také kondičních trenérů. "Navíc si všichni kluci sedli a byla velká chuť trénovat," pochvaloval si lídr Orlů první přípravný blok, který je na začátku cesty na evropský šampionát, jenž bude v příštím roce hostit Česká republika. "Bohužel se nám nevyhnula zranění, která se ale dala po dlouhé pauze očekávat. Mě naštěstí nic takového nepotkalo," uvedl.

Hlavní letní náplní volejbalistů různých výkonnostních úrovní bývají turnaje. Nejznámějším jsou antukové Dřevěnice, které se budou hrát první dva víkendy v srpnu, přičemž elitní borci se představí v prvním termínu.

S nadsázkou se dá říct, že cesta do východních Čech je pro každého volejbalistu nepsanou povinností. Zajíček turnaje víceméně neobjíždí, Dřevěnice jsou výjimkou. Legendární turnaj vyhrál dvakrát coby součást týmu Rumítci.

"Nějak jsem se k nim dostal, a jelikož se mnou zřejmě byli spokojení, tak naše spolupráce pokračuje," prozradil Zajíček, jenž hraje v týmu s bývalými i současnými borci Kladna, například Böhmem, Marelem či Křesťanem.

Než Dřevěnice vypuknou, bude pokračovat v červencovém režimu, to znamená poletovat bude mezi Prahou a chalupou na Vysočině. "Je to příjemné, když někam nespěchám a nic nemusím," usmál se kladenský a reprezentační blokař.