Do časového presu se dostal vinou úvodních dvou sad, které prohrál shodně rozdílem sedmi bodů.

„Ostrava hrála v laufu. Předváděla neskutečný volejbal. My jsme celou dobu tahali za kratší konec a nevěděli, na čem se chytit,“ přiznal kapitán Kladna Adam Zajíček s tím, že měli slabý servis, horší přihrávku a chybovali i na útoku.

Následující dva sety hosté ale vyhráli nejtěsnějším poměrem, přičemž ve čtvrtém šli do koncovky za nepříznivého stavu. Tie break a tím celé utkání ukončili na druhý pokus. Mečbol proměnil Gromadowski.

Zajíček přiznal, že obrat nebyl dílem kdovíjakého volejbalového výkonu. „Vydřeli jsme to týmovostí, snahou to zlomit. Museli jsme se oprostit od toho, že se nám nedaří a soustředili se každý na sebe. Asi se k nám přiklonilo i štěstíčko,“ řekl kladenský blokař, který dva body bral.

„Mají pro nás cenu zlata. Nesmíme zapomenout na to, že Ostrava hrála výborný volejbal a zasloužila si vyhrát. Kdyby měla v týmu zkušenější hráče, byla by to větší trápená,“ mínil Zajíček.

Od posledního balonu měli Kladenští 37 minut na to, aby se vykoupali, sbalili a dojeli na nádraží, kde nakonec byli s předstihem. Museli však ošidit pozápasové protažení.

Ostrava – Kladno 2:3.
Sety: 18, 18, -23, -25, -12. Čas: 130 min.Kladno: West (4), Zajíček (5), Hýský (22), Šulista (11), Gromadowski (24), Sobotka (7), libero Moník. Střídal: Kozak (1).