„Část naší výpravy neodletěla kvůli přeplněnému letadlu a mezi nimi jsem byl i já. Nabídli odlet večer a dali nám finanční kompenzaci. Největší problém byl, že vážení se konalo v pondělí večer. Ale měli jsme štěstí. Počkali a zvážili nás v úterý dopoledne. Hned po příletu na hotel jsme šli v pět hodin ráno s kamarádem Michalem Němečkem běhat kvůli váze, abychom se do ní vešli,“ vzpomínal Tomáš Möstl.

Po úterním školení rozhodčích začal ve středu šampionát. Möstl ho zahájil vystoupením v semi-contactu. V prvním zápase zdolal ruského borce 6:2, ve druhém však těsně 3:4 podlehl budoucímu vítězi - Angličanu Page Curtisovi – bratrovi světové jedničky v semi-contactu Michaela Page.

Další den Möstl nastoupil do light-contactu. Toužil vyhrát, dal do boje všechno a po třech zápasech se probojoval až do finále. V tom proti němu nastoupil ruský borec. „Byl to super zápas. První kolo bylo úplně vyrovnané, ale v druhém kole Rus odešel fyzicky a já jsem ho začal válcovat. Jenže na konci přišlo přišlo obrovské zklamání, rozhodčí vyhlásili vítězem soupeře! Ale to se ve sportu stává,“ zůstal Möstl nad věcí. Stříbrná medaile pro Českou republiku, konkrétně pro Kladno byla zaslouženě ve velké konkurenci vybojována.

„Po zbytek pobytu jsem se válel u moře a u bazénu a užíval horké a slunečné dny,“ dodal kladenský borec, který byl spokojen celkově. „Panovala dobrá nálada, utvořili jsme super partu, kde nebyl žádný stres. Navzájem jsme si moc pomáhali. A to bylo důležité, protože utkání byla opravdu hodně těžká.“
Česká výprava byla celkově velmi úspěšná! Celkově přivezla 6 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile.