Soutěžící byli rozděleni podle věku a stupňů technické vyspělosti. To však neubralo na úrovni klání, která si určitě najde pevné místo v kalendáři.

Soutěžilo se v disciplínách kata, kata team a kumite. Výprava kladenského a slánského klubu karate Keiko-ryu Shotokan se tradičně zaměřila na disciplínu kata, která je prioritou klubu.

Ten do Prahy vyslal čtrnáct závodníků, kteří se rovnoměrně rozložil do téměř všech kategorií a některé z nich dokonce naprosto opanoval. „I když se po soustředění u některých závodníků projevila únava a menší soustředěnost, byli jsme dost úspěšní,“ prohlásil trenér Lukáš Maule.

Jeho svěřenci vyhráli devět medailí, z toho tři zlaté, dvě stříbrné a čtyři bronzové. Jednotlivé soutěže probíhaly na čtyřech tatami a rozhodčí se v žádném případě nenudili. O pořadatelství se postaral zcela nový klub Karate Tesy Shotokan ve spolupráci s Kesl-ryu a Pražským svazem karate.

1. místo: Luboš Malanowski (kata muži), Katka Hladká (kata ženy), Matěj Bernášek (kata dorostenci).
2. místo: Soňa Heroldová (kata dorostenky), Adam Pešek (kata žáci).
3. místo: Andrea Hovorková (kata dorostenky), Vojtěch Foret (kata žáci), Hana Pešková (kata ženy), Petra Heroldová (kata dorostenky).

Jiří NAGY