„Turnaj byl generálkou na na novou sezonu a jsem rád, že nám vyšla, protože to všechny závodníky příjemně nakopne. Je vidět, že kladenské karate má smysl, ať už v podání závodníků z Keiko-ryu, kteří se specializují na technické cvičení karate, nebo karatistů z Karate Klubu Kladno, kteří se spíše víc zhlíží v soutěžním pojetí kumite,“ uvedl trenér Keiko-ryu Lukáš Maule.

Hned v úvodu potěšili mladší žáci Keiko ryu. Marek Böhme se držel svých pevných základů a se samozřejmostí se probojoval až ke zlatu. Tomáš Mrázek startoval se začátečníky s bílými pásky, kde jednoznačně dominoval svými dynamickými technikami.

V kategorii žákyň to neměla Nikola Jůzová jednoduché. Ve 2. kole nastoupila proti Jůnové ze Sokolova, která je přes nízký věk (10 let) držitelkou černého pásu v karate. Kladenská závodnice se ale nezalekla a se svým zeleným páskem poslala soupeřku domů.

Tereza Jaňourová se hravě probojovala do finále, kde se na sebe karatistky Keiko ryu narazily. Obě předvedly velmi pěkně zacvičenou shitei kata Jion. O držitelce zlata rozhodla pouze zkušenost Jaňourové.

Mezi staršími žáky přešli dvě kola Marek Rendla a Filip Němeček, do bojů o medaile ale nepostoupili. „U Marka je vidět obrovská energie a chuť, bohužel chybí projev a technika. Filip se oproti loňsku posunul o kousek vpřed, ale k vytoužené medaili musí ještě kus cesty ujít,“ uvedl Maule. Matyáš Drozd získal bronz.

Posledními závodníky Keiko ryu, kteří bojovali o medaile, byli junior Adam Pešek a dorostenec Vojtěch Karaus. Z Karate Kladno to byla loňská mistryně ČR v hadr style kata Kristýna Daníčková, vypadla však v 1. kole se Šindelářovou z Bíliny.

Pešek ve finále nečekaně podlehl domácímu borci. Karaus naopak perlil a o jeho vítězství nebylo pochyb.

V kumite startovali i borci Karate klubu Kladno. Prvenství získala Kristýna Dvořáková v kategorii starších žákyň, Jakub Dvořák se představil v kategorii dorostenců nad 70 kg. Startovali ale jen dva závodníci a skončil druhý.

V celkovém pořadí klubů se Keiko-ryu Shotokan umístil v disciplíně kata šestý se ziskem čtyř zlatých, dvou stříbrných, a jedné bronzové medaile. Karate Klubu Kladno patřila za jedno zlato a stříbro dvacátá příčka.