Kladensko reprezentovali pouze mladí závodníci ze sportovního klubu karate Keiko-ryu Shotokan Kladno.

Turnaj byl rozdělený na kategorii začínajících závodníků a zkušených borců. K vidění byly i vrcholné výkony členů české reprezentace.

V kategorii mladších žáků startoval Marek Rendla, který se hladce probojoval do čtvrtfinále. Tam narazil na několikanásobného mistra republiky Matěje Říhu z Liberce. „I přesto, že jsem prohrál, mám ze svého výkonu dobrý pocit. Zlepšil jsem kopy i nasazení, ale ještě se musím zaměřit na posílení nohou.“ ohodnotil svůj výkon 11letý Rendla, jenž si odvezl třetí místo.

Ve stejný čas bojovala na vedlejším tatami starší žákyně Nikola Jůzová. Startovní listinu zdobila samá zvučná jména, takže hned od začátku bylo jasné, že nedostane nic zadarmo.

„Závody pro mne byly obrovskou zkušeností a jsem ráda, že jsem porazila svojí rivalku Forstovou, jež mne na předchozích závodech většinou vyřadila v druhém kole. Je to pro mě velká motivace a závazek na blížící se mistrovství republiky. Škoda jen, že jsem těsně nedosáhla na zlatou medaili,“ uvedla Jůzová s bronzovou medailí na hrudi.

Adam Pešek přijel poměřit síly s karatisty juniorské kategorie. Už od brzkého rána dostávali všichni reprezentanti Keiko-ryu Shotokan do těla od trenérů Lukáše Mauleho a Barbory Bosnyakové, takže po vstupu na tatami pod Adamem tála podlaha.

„Mám ze svého výkonu super pocit, hlavně z výrazu a pochvaly obou trenérů. Hodně mi sedla i rozcvička. Na tatami jsem to ale prodal o něco hůř, než jsem chtěl. Příště se do toho opřu ještě víc.“ slíbil Pešek, další držitel bronzu.

Trenéři Maule a Bosnyakové shodně potvrdili, že závodníci ukázali, že dokážou zabrat nad limit svých možností a posunout své hranice zase o úroveň výš. „Pokud budou takto pokračovat dál, už teď se těšíme na jejich další závody, protože se stanou rovnocennými soupeři našich vrcholových karatistů,“ uvedli s tím, že teď se bude ladit forma na zmíněný český šampionát.