I přesto, že turnaj čítal více než 90 kategorií a předchozí ročníky se vždy nesly spíše ve velmi líném tempu, v letošním roce se pořadatel pochlapil a turnaj měl příjemný spád. V úvodu se představily kategorie pro začínající závodníky, kteří ještě nemají žádné zkušenosti se soutěžním tatami. Na tomto turnaji se poprvé ukázali také noví závodníci z Kladna, kteří navštěvují skupinu CADET. Tato skupina vznikla v lednu 2018 a závodníci svou premiéru zvládli na výbornou. Na nejvyšší příčku se probojovala Denisa Holubovská v kategorii kata žákyně. Stříbrnou příčku obsadil mladičký karatista František Rozner v kategorii kata žáci. Bronzovou medaili nakonec vybojovaly Františka Kašparová a Valeria Kuzněcová v kategorii kata.

"Naši noví závodníci prošli tříměsíční specializovanou přípravou, která přinesla první ovoce. Pracovali na sobě čtyřikrát týdně, někteří i šestkrát týdně a jsme rádi, že jim premiéra vyšla. Těšíme se na jejich další výsledky," řekl v úvodu trenér Marek Rendla.

V druhé části turnaje nastoupili již zkušení závodníci, kteří se připravují ve skupině JUNIOR. Výborně si vedl Matyáš Houska, který získal zlatou medaili v kategorii kata žáci bez rozdílu pásku. Druhé místo obsadil Tomáš Kouba v kategorii junioři. Nakonec se ale nejhezčí finále odehrávalo na čtvrtém tatami, kde nastupovaly kladenské závodnice Anička Vrábelová a Bára Veselá, která nakonec ze souboje vyšla vítězně. Veselá nakonec brala první a Vrábelová druhé místo.

"Junioři předvedli standartní výkon. Jen nás mrzí souboj mezi Kolaříkovou ( Keiko ryu Kladno ) a Veselou ( Kesl ryu Praha ). Dle regulí českého svazu karate by měli rozhodčí přenechat rozhodování jiným rozhodčím, pokud na tatami nastupuje jejich závodník. V tomto případě se tak nestalo a i přes jasně viditelné rozdíly, které hrály do karet Kolaříkové nakonec vyhrála závodnice z pražského Kesl ryu. Můžeme se tedy jen domýšlet, zdali byla výhra oprávněná a rozhodování objektivní, a nebo zasáhla vyšší moc. Tyto nízké turnaje zkrátka obnáší i podobné situace (malé tatami, organizace, kvalita rozhodčích a sporné situace), se kterými se setkáváme, nicméně i přes tyto problémy jsme celkově byli s výsledkem závodníků spokojení a jsme zvědaví na další turnaje v následujících týdnech," uzavřeli tento turnaj trenéři Lukáš Maule a Adam Pešek.

Autor: Lukáš Maule