Vítěz dlouhodobé části ale i tento duel nakonec zvládl. Na Kladně vyhrál po třech vyrovnaných koncovkách 3:1 a v sérii má první mečbol, který se pokusí proměnit ve středu v domácí hale.

"Dobré výkony jsou nám k ničemu, když prohráváme 2:0," posteskl si po utkání asistent poražených Tomáš Samsely.

"S takovým soupeřem musíme využívat všechny nabídnuté šance. S nimi musíme hrát pořád na sto procent, a to je těžké," doplnil s tím, že své zřejmě sehrála nervozita v důležitých momentech.  

V úvodním setu Orli doháněli manko čtyř bodů a do koncovky už šli za stavu 23:21. Soupeř jeden setbol odvrátil, druhý už ne. Sadu ukončila levačka Mikulenky.

Do druhého dějství vletěli hosté jako uragán. V jeho průběhu měli k dobru až pět bodů (5:10). Kladenští posléze dokázali stav několikrát srovnat, avšak v závěru měli po esu nizozemského reprezentanta Keeminka manko čtyř bodů. Západočeši pak na druhý pokus ukončili set blokem.  

V třetí části při servisu nahrávače Palguta nahrálo Kladno pět bodů v řadě a napravilo horší začátek (9:6). Do finiše se však šlo za nerozhodného stavu.

V dramatické koncovce Orli odvrátili setbol, sami pak svůj první neproměnili, přičemž posléze hostům podala ruku štěstěna. Vašinův servis přibrzdila páska, aby vzápětí svůj druhý setbol zužitkovali.

Podobně dramatický byl závěr posledního setu. Kladenští v klíčových momentech (23:22 a 24:24) pokazili dva servisy, čímž favorit nepohrdl a na druhou možnost utkání ukončil.

Už v prvním setu trenéři Kladna vyměnili univerzály. Zkušeného Křesťana vystřídal mladý Mikulenka, který se za důveru odvděčil osmnácti body!

Samsely mínil, že nezkušenost nahradil velkou bojovností. "Zachránil několik ztracených míčů. Podal super výkon a je dobré pro něj i pro nás když víme, že ho můžeme bez obav postavit i proti takovému soupeři," řekl.

Kladno - Karlovarsko 1:3.

Sety: 23, -21, -25, -24. Esa: 6:5. Bloky: 14:15. Čas: 115 minut. Stav série: 0:2 (2:3, 1:3).

Kladno: Křesťan (3), Zajíček (10), Hýský (15), Kraffer (15), Kyjanica (7), Palgut (4), libero Kunc. Střídali: Mikulenka (18), Vostárek (1), Lohr.