Cílem je zvýšení povědomí o mužských nemocech, proto je průvodním znakem knír, jenž bude opět součástí speciální edice dresů, které budou po sobotním utkání (18.00) vydraženy. Dražbu bude svým jedinečným stylem spíkrovat muž mnoha tváří – kouč Kladna Milan Fortuník.

„Letos ale žádnou zvláštní nabídku nemáme. Budeme spoléhat na zájem o dresy našich hráčů,“ prozradil trenér. Loni byly zlatým hřebem tretry oštěpařky a velké fanynky Kladna Báry Špotákové, v nichž vyhrála olympiádu v Londýně. Nový majitel za ně dal dvanáct tisícovek!

Když už jsme u korunek, tak v prvním ročníku volejbalového Movember game byl největší zájem o růžový dres libera Vladimíra Sadílka (6 000 korun), v dalším roce došlo k legendární bitvě o triko dnes karlovarského nahrávače Dana van Haarlema (26 000) a loni nejvíc lákal dres univerzála Marcela Gromadowskeho (7 000).

Pro dobrou dražební náladu je nutné duel se Severočechy vyhrát, což bude těžší než v předešlých sezonách, protože soupeř Kladna posílil a v tabulce je za ním v těsném závěsu. A to odehrál o jedno utkání méně.

Kladno naposledy senzačně vyhrálo v Liberci 3:2, a jak prozradil Fortuník, vítěznou sestavu nebudou měnit. To znamená, že na postu univerzála opět nastoupí Miloslava Marel. Situace okolo Venezuelana Fabiana Martineze stále ještě není dořešena. „Bohužel ani netrénuje. Myslím, že ještě hrát nebude. Musíme si vyříkat, co a jak,“ poznamenal kouč.

Hvězdou ústeckého týmu je univerzál Filip Kramár, čtvrtý nejlépe útočící borec extraligy. Na přihrávce je třetím nejlepším libero Jiří Kořínek, jehož schopnosti by mohl prověřit nejlépe podávající hráč naší nejvyšší soutěže, kladenský nahrávač Filip Habr.