Habešovna si proti Západočechům zahrála hned čtyři patnáctiminutové čtvrtiny a vyhrála jasně 7:1. Dlouho to ale až tak jasné nebylo. po první části byl stav bezgólový, ve druhé šli Gladiátoři do těsného vedení 1:0. Až ve třetím dějství začali hosté postupně uvadat a prohrávali už 1:4, když se za domácí krásně trefil v oslabení mladík Tóth. Ten nakonec vstřelil dvě branky stejně jako Tyburec, po jedné přidali Ryboň, Čáp a Beran. „Byl to poměrně pohodový duel s kvalitním soupeřem. Ještě si v sobotu zahrajeme s Ústím a pak už následuje Evropský pohár,“ nastínil trenér Habešovny Jiří Tyburec další plány Gladiátorů. Duelem s Ústím začne v sobotu ve 14 hodin na hřišti u zimního stadionu.

KEB si v létě zahrál pouze finále Kladenského poháru, kde porazil Jungle Fever, a v závěru července někteří borci pod hlavičkou Tequila Kladno startovali na vsetínském Stoupa Cupu. V rodišti opor Kladna Trčky, Topolánka a Dědiče vyhráli, ale nyní mužstvo, jež nakonec neopustil zkušený Aleš Roman, přišel do něj bratr Daniela Hnízdila a vrátil se Strnad, pouze trénuje.

A přestože se mluvilo o nechuti vedení KEB Kladno k Evropskému poháru, nakonec půjde o hlavní a jedinou herní přípravu na extraligovou soutěž. „Aspoň o ničem jiném nevím. Do Letohradu ale určitě pojedeme,“ hlásí vedoucí mužstva Adam Karnet.