Pro mistrovskou Habešovnu bylo sobotní střetnutí prvním vítězným v sezoně (4:1). „Byl to standardní výkon, mám jen slova chvály. Dařilo se formaci Krtička, Tóth, Smutný,“ pokyvoval souhlasně hlavou kouč Gladiátorů Jiří Tyburec.

Také v neděli v Hradci jeho kolektiv vedl 2:1, jenže pak nedal dvě velké šance a domácí skóre otočili. „Udělali jsme velké chyby v obraně. Ale Hradec je silné mužstvo, nemůžeme pořád vyhrávat. Navíc hrajeme hodně nekompletní a právě v tomhle utkání jsme přišli ještě o Smutného. Kompletní snad už nebudeme nikdy. „Schází i Zeman, Whittmayer, Juráček, Štulc a teď ještě odejde do ambiciózního Mostu Loskot. Prostě ho přemluvili,“ pokrčil rameny Tyburec.

Zajímavé víkendy čekají trenéra KEB Kladno Drahomíra Kadlece. ten je zároveň asistentem u hokejových juniorů Kladna, a tak musel skloubit hokejový zájezd do Vsetína (prohra 1:5) a Zlína (výhra 3:2) s hokejbalovým. ten skončil také na padesát procent, KEB podlehl také v Hradci 4:5, přitom tady vedl po dvou třetinách 4:2. „Udělali jsme osobní chyby, ale k něčemu to může být dobré. Hráči si musí uvědomit, že tvrdě se musí pracovat pořád. Beru aspoň výhru v Letohradu, také jsme nemuseli mít nic. Vždyť oba protivníci mají velkou kvalitu. Nám navíc scházeli Rejthar s Romanem, i když mladíci Pittner, Panenka či Šíma zahráli výtečně,“ hodnotil Drahomír Kadlec.