Tým trenéra Josefa Moravce zvládl zejména nájezdy, kvůli nimž sice jedinkrát na turnaji prohrál, ale pak dvakrát zvítězil v nejdůležitějších duelech o pořadí.

Jeho svěřenci přitom musí v sezoně nastupovat proti dospělým ve II. lize-střed. Kvůli sporům činovníků totiž nepřenechala Habešovna práva na juniorskou extraligu KEBu, ale Ústí nad Labem. „K tomu se já vyjadřovat nebudu,“ řekl jinak šťastný trenér Josef Moravec.

Jeho tým odstartoval turnaj výhrou právě nad DDM Ústí, a to jednoznačnou 7:2. Hattrick zaznamenal Polívka, po gólu vstřelili také Martinovský, Utíkal, Zajbrlík a Šorel. Ve druhém utkání tříčlenné skupiny šlo o přímý postup do semifinále. Kladnu se postavil elitní český celek Jihlava, ale zápas byl úplně vyrovnaný. Skončil 1:1 (gól Griga), na nájezdy ale KEB podlehl.

Mužstvo tak muselo absolvovat ještě jeden večerní duel, čtvrtfinálový. V něm ale neměl potíž, Kovo Praha smetl poměrem 7:1. Hattrick vstřelil Griga, skórovali také Martinovský, Šorel, Solar a Nosek. „První den nás bylo málo, protože áčko zkoušelo na Českém poháru Panenku, Siváka, Soukupa a mladšího dorostence Radka Šímu. Kluci se ale semkli a hráli výborně. Hlavně proti Jihlavě, i když nakonec prohráli,“ komentoval Moravec.

V nedělním semifinále hrál KEB s dalším extraligovým týmem z Pardubic, remizoval s ním 2:2 (Nosek, Martinovský) a opět rozhodovaly nájezdy. V nich zaperlil kladenský Polívka a přetavil bojovnost svých kamarádů v postup do finále.

V něm čekala na KEB opět Jihlava, ale tentokrát se karty obrátila. Moravec už měl k dispozici zmíněné kvarteto posil z áčka, což přispělo k vysoké kvalitě finálového mače. Skončil 2:2 (Zajbrlík, Šorel) a penalty tentokrát ovládlo Kladno, rozhodující dal Šorel. „Ale dařilo se při nich také Noskovi, dal tři ze čtyř,“ nechtěl Moravec zapomenout na Dana Noska, jehož pořadatelé vyhlásili nejužitečnějším hráčem turnaje. Jana Zajbrlíka zase ocenili jako nejlepšího obránce.

„Na to, že nejlepší byli zpočátku v Plzni a my hráli s jedenácti hokejbalisty, to bylo skutečně perfektvní. Zvláštní pochvalu byl ještě dal mladičkému brankáře Jakubu Hurychovi hostujícímu z Jungle Fever. Dal jsem mu šanci v semifinále a byl výborný. Finále už odchytal také skvěle Ota Macháček,“ dodal Josef Moravec, jehož tým čeká na jaře dokončení II. ligy mužů, ale hlavně baráž o postup do extraligy juniorů. „To je náš hlavní cíl, ale nebude jednoduché ho splnit,“ uvědomuje si zkušený mládežnický kouč.