„Těžký soupeř, ale my nechceme dopustit to, co loni,“ naráží útočník Petr Ogurčák na rok staré finále, v němž KEB podlehl v pátém rozhodujícím zápase na nájezdy městskému rivalovi – Habešovně. „Přikláněl bych se k tomu, aby se pátý zápas hrál do rozhodnutí. Nájezdy jsou jen loterie,“ navrhuje kladenský šikula.

Ten v klubu zároveň funguje jako jakýsi tiskový mluvčí, ale jen mluvka to zdaleka není. V play–off se mu daří stejně jako tradičním kolegům z útoku – vsetínských posila Trčky a Topolánka. „Jde nám to, ale šlapou i ostatní lajny, což je úplně bezva. Třeba Jirka Kopecký teď parádně zastoupil zraněného Honzu Příhodu,“ dává příklad.

Právě stav Příhodovy zraněné nohy je otazníkem v sestavě. Reprezentant ČR už lehce trénoval, jeho start ovšem není jistý. „Než aby hrál se sebezapřením, bude lepší to doléčit úplně,“ myslí si Ogurčák a potvrzuje, že kvůli disciplinárnímu trestu nebude k dispozici bek Tomáš Sýkora.

V týmu Hradce si dají Kladeňáci pozor hlavně na produktivní duo Novák – Bacovský. „Trenér na něco určitě přijde. A oni stejně sázejí hlavně na kolektivní výkon. Hlavně zmíněný Novák to umí zbláznit,“ dodal Petr Ogurčák.

Hradec Králové jeho slova potvrzuje. V play–off vyřadil zatím silné Ústí i Most, venku ze čtyři zápasů neztratil ani jeden. „Tak to mají smůlu, ztratí ho teď,“ hlásí kladenský útočník, podle něhož by si tým měl dát pozor na koncentraci. S Východočechy měl v poslední době několik zápasů dobře rozehraných, ale nakonec neuspěl. "Vedli jsme třeba tři nula a neuspěli. Na to si musíme dát pozor. Souvisí to s tím, jak to oni umí pobláznit. Hhrát musíme až do konce," varuje Petr Ogurčák.

Víkendový program
Sobota 9. května: KEB Kladno – Autosklo H.A.K Hradec Králové (16)
Neděle 10. května: KEB Kladno – Hradec Králové (11).
Série pokračuje 16. a 17. května v Hradci Králové