Kladno nyní čeká sobotní střetnutí v Hradci Králové a ten mohou vidět i jeho příznivci. Vysílá ho totiž sportovní kanál ČT4 sport v sobotu od 10.30 hodin. Ve stejném čase by se hrál případný čtvrtý zápas (už bez televizních kamer) a pokud by Hradec sérii vyrovnal, následuje příští sobotu mač číslo pět. Zase od 10.30 hodin a zase před televizními kamerami.

"Zdaleka není rozhodnuto, ale tuhle šanci nechceme pustit. Máme tři pokusy, věříme, že finále dotáhneme do vítězného konce,“ tvrdí na webu www.hokejbal.cz trenér Kebu Drahomír Kadlec.

Jenže bojovná nálada panuje podle oficiálního portálu Českomoravského svazu hokejbalu i v hradeckém táboře. „Doma jsme zatím prohráli jen jednou. Věřím, že z téhle série ještě vyrobíme pořádnou zápletku,“ věří kouč Autoskla Jiří Mašík, že se souboj protáhne do pátého rozhodujícího duelu.

Hradecké hráče není podle jeho slov třeba nijak motivovat. Z porážek se už prý hráči otřepali. „Je to finále. Sice prohráváme 0:2 na utkání, přesto jsme stále ve hře. Škoda první zápasu, ve kterém jsme byli blízko úspěchu. Prohráli jsme si to však sami,“ říká Mašík.

Před domácími zápasy trochu pozměnil plán přípravy, a tak hráči v úterý místo tréninku zamířili do aquaparku. „Trošku se odreagovat a stmelit partu,“ vysvětlil Mašík. Ten nemůže pro další boje počítat s Michalem Chmelem, který si z Kladna přivezl zlomenou ruku.

Proti Kebu se teď chtějí hráči Hradce Králové prosadit aktivní hrou. „Kladno hrálo doma skvěle. My jsme udělali chybu, že jsme jim ustoupili a zatáhli se. Musíme se z toho poučit. Když budeme hrát naplno a dodržíme taktické pokyny, máme šanci na úspěch,“ je si jist kouč.

Hokejbalisté Kladna dobře vědí, že proti nim bude stát odhodlaný soupeř. „Jde jim o vše. Uvidíme s čím přijdou. Něco tušíme a jsme na to dobře nachystáni. Budeme hrát svou hru, víme, v čem je naše síla,“ říká Drahomír Kadlec. Kladenský kouč bude mít k dispozici kompletní kádr. „Všichni jsou natěšení, všichni chtějí hrát. Musím teď jen vybrat ty nejlepší, ale to jsou příjemné starosti,“ dodává pro hokejbal.cz Kadlec.