Sobotní duel měl nádech nostalgie. KEB totiž zajíždělna stadion, kde v červnu slavil český titul. Druhý celek tabulky zde čekal soubojs vicemistrem Hradcem Králové, který měl stejný počet bodů a do poslední třetiny šel v dobré výchozí pozici.

Na jejím začátkutotiž Bacovským zvýšil na 4:2 a s hosty to nevypadalo dobře. Trenér Drahomír Kadlec ale věřil, že nic není ztraceno."Bylo ještě dost času s výsledkem něco udělat," uvedl.

V závěrečném dějství mistrusedla hra při neúplném počtu hráčů. Honický ve vlastnímoslabení dal ránou od modré kontaktní góla za 58 vteřin Kúdela v přesilovce vyrovnal.

Rozhodující trefu zařídil necelé čtyři minuty před koncem Besťák. "Asi zavřel oči a flák to tam. Udělal to nejjednodušeji jak mohl,"usmíval se Kadlec.

Úsměv na tváři ale neměl v neděli před přesunem do Letohradu. Už tak dost okleštěnou sestavu oslabili další marodi Kopecký a Rejthar, Hnízdil musel do práce. K dispozicitak měl jen tucetbojovníků.

O play-off bojující domácí vyhráli trefou Koláře první třetinu. Už po pěti vteřinách druhé ale Trčka vyrovnal!Úvodní buly vyhráli domácí,do jejich přihrávky však autor branka vletěl,obhodil si beka s vyrovnal!Ještě v téže části vstřelil v přesilovce rozdílový a nakonec vítězný gól Kúdela.

Když se v závěru třetiny KEB ubránil 70 vteřin trvající přesilovce pět na tři, měl napůl vyhráno. Jistotu dalších tří bodů mu dal po pěti minutách třetího dějství Topolánek. "Od konce první třetiny jsme byli lepší. S ohledem na to, kolik nás bylo,jsme podali výborný výkon. Kluci se vydali ze všech sil," těšilo trenéra Kadlece.

Hradec Králové -KEB Kladno 4:5 (1:1, 2:1, 1:3). Vyloučení: 5:6, využití 1:2, v oslabení: 0:1.
Branky: 13. Hrabica,27. 31. Bacovský, 29. Hrubý - 15., 37. Honický, 25. Topolánek, 38. Kúdela, 42. Besťák.

Letohrad - KEB Kladno 1:3 (1:0, 0:2, 0:1). Vyloučení: 2:5,využití: 0:1.
Branky: 5. Kovář - 16.Trčka, 23. Kúdela, 35. Topolánek.