Kladenští svěřenci trenéra Zbyňka Kotka vyrazili bez posil z áčka a z plné přípravy. Přesto v pětičlenné skupině hráli výborně a sahali po prvním místu, které zajišťovalo podobně jako na hokejovém MS dvacítek přímý postup do semifinále. Jenže zdánlivě nejlehčí střetnutí s budějovickým Pedagogem prohráli 1:2. „Úplně zbytečně jsme podlehli, utkání jsme měli pod kontrolou. Jenže jsme nedávali góly,“ posteskl si trenér Kotek, jehož tým zbylá utkání ve skupině opanoval. Mostecké Nordics zdolal 5:3, domácí Litice 2:1 a béčko pražského Kova 1:0.

Jenže druhý den už do čtvrtfinále proti Bulldogs Brno nastoupil tým značně oslaben. Místo devatenácti borců jich hrálo jen jedenáct a na výsledku se to projevilo – 0:3. „Někteří hráči mají zkouškové období a v neděli už prostě v Plzni být nemohli. Jiní zase byli z neděle otlučení. Hrát tak nemohly ani opory Čáp, Šíma ani Müller,“ vysvětlil trenér, podle něhož se i tak duel vyhrát dal, jenže opět zaúřadovala mizerná koncovka.

Kladno už ani nechtělo hrát o páté místo, ovšem soupeř – Kovo Praha, na tom trval. Nicméně začal velmi vlažně, KEB šel za tři minuty do vedení 3:0 a pak už se pouze dohrávalo.

Nižboru, který ve skupině A skončil v sobotu také druhý, se povedla neděle o poznání lépe. Ve čtvrtfinále přehrál Kovo B 2:0, v semifinále Pedagog Č. Budějovice 3:0 a až ve finále podlehl 3:4 na nájezdy Blatné.

Mužstvo skvěle bránilo a tradičně se opřelo o střeleckou formu Bohumila Gottharda, ještě loni kanonýra extraligové Habešovny. Buštěhradský rychlík dal čtyři branky a v kanadském bodování skončil třetí (4+1). Druhý byl Martin Tvarůžek, hráč KEB Kladno, jenž na turnaji posílil mateřský Rakovník. Z Kotkovy družiny se nejvíce prosazovali borci někdejšího Sun Devils – Petr Huml (1+4) a Matyáš Eder (3+1). „Oba byli bezvadní,“ pochválil oba kluky Kotek.

Pořadí turnaje: 1. Blatná Datels, 2. Kelti Nižbor, 3. Pedagog Č. Budějovice, 4. Bulldogs Brno, 5. KEB Kladno B, 6. Kovo Praha B, 7. HBC Rakovník, 8. HBC Plzeň, 9. TJ Plzeň – Litice, 10. Nordics Most.