Všichni čtyři semifinalisté jsou sice známi už po Velikonocích, ale sobota 18. dubna byla původně vyhrazena případným pátým duelům. Přestože k nim nedošlo, bude mít nejlepší kvarteto, kde je kromě Kladna a Plzně ještě Most a Hradec Králové, volno. „Ligová komise dosud nezasedla, ta jediná by mohla něco změnit. Ale nic tomu nenasvědčuje, protože svaz má prý nějaké dohody s televizí ohledně finále. Proto se nic urychlovat nebude,“ podal zdůvodnění předseda KEB Kladno Lukáš Kubica.

Jeho tým nečeká zdaleka tak jednoduchý protivník jakým byl ve čtvrtfinále KERT Park Praha. Plzeň je v závěru sezony našlapaná kvalitou a ukázala to v sérii s dvojnásobným obhájcem titulu – Habešovnou. Tu vyřadila 3:0 na zápasy.

Plně zúročila výhodu domácího prostředí, když v tamní hale je položen speciální povrch připraven na jarní mistrovství světa. „Tam každého přejedou,“ konstatuje kouč Habešovny Jiří Tyburec.

KEB má ale oproti Habešovně výhodu – sérii s Plzní začne dvěma domácími duely. vypuknou s největší pravděpodobností 25. a 26. dubna.(