Prohlédněte si fotogalerii z utkání.

Nečekaně vyhrocené utkání, které rozhodla jediná branka, bylo v sobotu k vidění na kolínském hokejbalovém hřišti. Zatímco v minulých zápasech to Kolínským mazalo -Hostivaři vsítili ve třech zápasech šestnáct branek, v sobotu se diváci museli spokojit s jedinou trefou. Ale i ta nakonecdomácím hráčům k výhře stačila.

A to i přesto, že tvrdě hrajícímu týmu nadělili dobře pískajíécí rozhodčí vcelkovém součtu sto dvacet tři trestných minut oproti třiatřiceti trestným minutám hostů.

Značné problémy nadělal domácímu celku i brankář rezervy Kladna Michal kolísek. Ten svými zákroky dlouho držel svůj tým ve hře. Ve druhé třetině za jeho záda však jeden míček spadl.

Kolín se po více jak deseti minutách v oslabení vymanil z tlaku hostů a sám si vyzkoušel hru v početní převaze. Zatímco hosté nedokázali ve svých přesilovkách kolínského Šupíka překonat, Kolín početní výhodu využil. Ujala se střela Edy Šupíka od modré, která, jak se nakonec ukázalo, celé utkání rozhodla a přisoudila Kolínu první vítězství v sérii.

„Myslím, že jsme byli jasně lepší. Nebýt oslabení a vynikajícího gólmana, který proti nám stál, výsledek by vypadal jinak. I takhle ale podle mě výsledek neodpovídá průběhu hry. Kdybychom vyhráli 3:0, nemohl by se nikdo divit,“ okomentoval sobotní utkání kapitán Kolína Michael Kašpar. Jeho protějšek Zbyněk Kotek byl hlavně smutný z toho, že několik hráčů se ze zápasu omluvilo a musel tak hrát na dvě formace. "Kolísek nás ale hodně držel a ti, co přijeli, bojovali," uznal.

Branka: E. Šupík. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.

Kolín – Kladno B 4:2

Nedělní zápas probíhal podle úplně jiného scénáře. Kolín nezačaloslnivě a po gólmanově chybě se hosté mohli z první branky radovat už ve3. minutě. Po kolínské trefě Dedka od modré bylo vyrovnáno, ale hosté ještě před koncem prvního dějství stihli jít znovu do vedení. Mezi betony kolínského Šupíka prošla střela od modré – 1:2.

Pak už hřiště patřilo domácím. Kolínští opět dlouho bojovali zejména s Kolískem, který však nakonec jejich tlak nevydržel a třikrát inkasoval. Vyrovnat se domácím podařilo ve druhé části. Skořepa na sebe nalákal za branku dva hráče, přihrálna nepokrytého J. Kunáška, který se postaral o závěrečnou tečku akce.

V poslední části pak Kolín obrat dokonal. Nejprve v přesilové hře zaúřadoval druhý útok. Pittel zprava našel na kruzích volného Dedka. Ten bez váhání prodloužil k tyčce, kde se neobsazený Daniel Terč postaral o vedoucí branku.

Poslední hřebíček v závěru zápasu ještě zatloukl Skořepa, který dorazil Báštiho nepřesnou střelu odraženou od mantinelu. „Začáteknám opravdu nevyšel. Hráli jsme špatně. Málo jsme běhali, hráli jsme bez důrazu. Kladno jsme měli jasně uběhat, ale to se nám nedařilo. Začali jsme hrát a běhat až od půlky zápasu a hned to bylo vidět. Jinak opět chválím gólmana Kladna, který nás hodně trápí,“ poznamenal po nedělní výhře kolínský kapitán Michael Kašpar.

Zbyněk Kotek litoval, že jeho tým alespoň jednu výhru nevydřel, v odvetě byl opravdu blíž."Tušil jsem vzhledem ke hře, kterou Kolín doma produkuje, že ještě o další hráče můžeme přijít a bohužel se to vyplnilo - dva skončiliv nemocnici. Na rozhodčí si stěžovat nemůžeme, byli skvělí, Kolísek v bráně famózní a jen díky jemu jsme mohli v obou zápasech pomýšlet na úspěch. Nepodařilo se, ale tragédii z toho nedělám. Naopak chci poděkovat všem hráčům, kteří obětovali víkend a do konce každého zápasu se prali o úspěch. Zvláště ve druhém zápase nám chyběl malý kousek, a to právě díky malému počtu hráčů - pouze dvě pětky neutáhly poslední třetinu," hodnotil kouč Kladna a doplnil, že velkou slabinou byly přesilovky.

Branky domácích: Dedek, J. Kunášek, Terč, Skořepa. Třetiny: 1:2, 1:0, 2:0.

Série se přesouvá do Kladna. Tam se v pátek od 16 hodin postaví Kolín ke třetímu vzájemnému střetnutí. Případně čtvrté utkání je na programu v sobotu též v Kladně a pátý možný mač by se hrál v neděli v Kolíně.