KEB inkasoval už po 46 vteřinách hry, do konce třetiny vyrovnal, ale posléze nechal nadšeně bojující Západočechy dvakrát vyrovnat. Vítěznou trefou byla až ta, kterou nepříliš prudkou střelou zařídil Sýkora. Topolánkův gól v power-play sedm vteřin před koncem jen utnul velký nápor hostů v závěrečných třech minutách, kdy bylo třetí vyrovnání několikrát na spadnutí. "Dnes jsme se hodně nadřeli," přiznal autor vítězné branky Tomáš Sýkora, jenž odmítl, že že by soupeř podcenili. "Dal šťastný gól a tím mu narostla křídla," prohlásil sváteční střelec s tím, že také jeho branka byla dílem štěstíčka. Navíc na ní vydělal pěnivou prémii. Byla totiž jeho první v sezoně. "Vyhrál jsem deset piv, byli jsem totiž už jenom dva, kdo nedal gól. Tak jsme se vsadili."

Habešovna na krytém stadionu v Mostě zabojovala. Dokázala na konci druhé a začátku třetí třetiny Gotthardem a Husákem zminimalizovat tříbrankové vedení soupeře. Tomu však patřily další minuty, v nichž děma góly vrátil náskok do původní podoby. "Most chtěl vyhrát, tak vyhrál. My jsme nechtěli, tak jsme prohráli," prohlásil trenér Gladiátorů Jiří Tyburec, kterému, jak naznačil, u hráčů chyběla vůle po vítězství, i když dokázali dát na 3:2. "To ale bylo po chybách soupeře," konstatoval Tyburec.

TJ HBC KEB Kladno - TJ Snack Dobřany 5:3 (1:1, 1:1, 3:1). Branky: 10., 32. Tvarůžek 23. Trčka, 39. Sýkora, 45. Topolánek - 1. Hajna, 27., 36. Roušal.
HBC Pento Most - HBC Habešovna Gladiators 5:2 (1:0, 2:1, 2:1). Branky: 3., 24. Kypet, 16., 44. Švancar, 37. Procházka - 28. Gotthard, 33. Husák.