Skóre otevřel Pittner, jehož záhy tečovaná střela z půlky doskákala do brány. Pohyblivější Východočeši však skóre po zásluze otočili. Za půl minuty vyrovnali ranou Nováka do vinglu, do pauzy využiliHrabicou přesilovkua krátce po kladenské z brejku dali Mašíkem i třetí gól.

Až pak KEB přitlačil na pilu. "Kladno nemělo co ztratit. Mohlonás jen řezat, to bylajeho jediná šance. Bohužel mu tovyšloamy to nezvládli. Pomohly mu tři naše vyloučení na začátku třetí třetiny," prohlásil kapitán hostůPetr Vaněk.

Zvýšeným důrazem a nasazením v početní výhodě snížili domácíHnízdilem, a tentýž hráč po obléhání branky vyrovnal. Po infarktovém závěru, kdy měly obacelky po čistokrevnémúniku, přišlo prodloužení a v němdruhá trefa Pittnera.

"Honza Příhoda mi to nahrál bekhendem a já to jen posunul na bránu," popsal klíčový okamžik autor vítězného gólu s tím, že se ukázalo jak je jeho týmsilný.

Oba celky se dobře znají, přesto ho Východočeši překvapili. "Čekal jsem, že budeme lepší od začátku, soupeř se všakdobře připravil, pakmu ale zřejmě došlyfyzické síly," mínil Aleš Pittner.

KEB Kladno - Hradec Králové 4:3 pp (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0).
Branky: 9., 51. Pittner, 33., 42. Hnízdil - 10. Novák, 18. Hrabica, 23. Mašík. Vyloučení: 7:8 + Ruda (H) OT. Využití: 1:1. Diváci: 500.