Obhájce titulu měl dost možností, aby utkání rozhodl v prvních dvou třetinách. Gólu se však dočkal až ve 24. minutě po střele Topolánka. Severočeši za 72 vteřin vyrovnali a za tři minuty už vedli.

„Velkým úsilím jsme výsledek otočili, i když nám docházeli síly,“ uvedl trenér Mostu Oldřich Obrtlík. Jeho svěřenci v poslední třetině výborně bránili a Kladno takřka nepouštěli do šancí. „Pokyn zněl častěji zakončovat, bohužel jsme pomalu nevystřelili,“ konstatoval trenér Kladna Drahomír Kadlec.

Vedení drželi Mostečtí až to úplného závěru. V poslední minutě však domácí sáhli k power-play, a to se jim vyplatilo. Dvaadvacet vteřin před sirénou do odkryté klece vyrovnal opět Topolánek.

Hned první nájezd proměnil Hnízdil, to však bylo ze strany domácích vše. Hosté odvrátili ve třetí sérii porážku a ve čtvrté rozhodli Kypetem ve svůj prospěch. „Body jsou pro nás cenné a zasloužené,“ mínil trenér vítězů. Spokojený byl nakonec i Kadlec. „Vzhledem k vývoji utkání bod beru.“

Kladno – Most 2:3 ss (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1).

Branky: 24., 45. Topolánek - 25. Koudelka, 28. Zahradník, rozhodující nájezd Kypet. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Střely: 24:24. Diváci: 130.