Chytře hrající hosté po vedoucí brance z první třetinydvakrát využiliDědičův flastr 5+OK a do posledního dějství šli po zásluze za vedení3:0.

"S výrokem rozhodčího nesouhlasím,nebylo to naražení na mantinel, spíš jen hrubost za dvě minuty," čertil se trenér Kladna Drahomír Kadlec a hledal důvody,pročse jeho týmnedokázal dostat do hry. "Zřejmě v tom byla dlouhá pauza. Naposledyjsmehráli těžké utkání na konci základní části,"konstatoval.

Ve sportu se ale občas dějí věci. Kladno v poslední části v přesilovkách snížilo na 2:3, a přestože okamžitě dostalo čtvrtou branku, dotáhlo zápas do remízy. A světe div se jak!

V power-play snížilo druhým gólem Sýkory, do konce scházelo 77 vteřin, av druhé hře bez brankáře 13 vteřin před koncem střelou Honického od modré vyrovnalo!

"Mám prohrát dva pět nebo dva čtyři. V play-off se nehraje na skóre ale na výhry," vysvětlil Kadlec, proč se rozhodl k dlouhé hře bez brankáře.Sám prý něco podobného ve své dlouhé hokejové kariéřenezažil.

Tři minuty před koncem desetiminutového prodlloužení KEB famózní obrat dovršil. Bylo to zásluhouAleše, jenž využil třetí přesilovku!

KEB Kladno - Škoda Plzeň5:4 pp (0:1. 0:2, 4:1 - 1:0). Stav série: 1:0
Branky: 36., 44. Sýkora, 42. Rejthar, 45. Honický, 52. Aleš - 6., 42. Roušal, 23. Šlehofer, 24. Beránek. Vyloučení: 9:10 + Dědič 5+OK (K).Využití: 3:2.