Mistrovství světa se zúčastnilo téměř 700 závodníků ze 41 států. Mezi nejexotičtější patřily určitě Kamerun, Sýrie či Irán. Největší výpravy byly z Anglie, Francie a Německa.

V roli trenéra se s našimi závodníky vypravil Kladeňák Petr Kučera, který zároveň startoval v disciplíně hardstyle kata (sestava technik z karate) a obsadil páté místo. Petr pomáhal státním trenérům koučovat i ostatní závodníky a vzhledem k počtu získaných medailí pro Českou republiku úspěšně.
Tomáš Möstl, který již má za sebou úspěšné starty na soutěžích této úrovně, konečně dosáhl na nejvyšší metu a získal zlato a titul mistra světa ISKA v kategorii lightcontact do 71 kg a třetí místo v kategorii semicontact. Zajímavostí je, že to byl pro Tomáše první start mezi dospělými, protože ještě donedávna působil mezi juniory.

Jan Homolka, trenér SKS Areny, startoval ve dvou disciplínách a to lightcontact a fullcontact do 81 kg. V obou dokázal zvítězit a získal tak dva tituly mistra světa ISKA pro rok 2008.

Ve finále fullcontactu se Honza potkal s kamarádem a výborným českým reprezentantem Lukášem Wolfem a zvítězil těsně na body – byl to parádní zápas!

„Doufám, že úspěchy, kterých kluci dosáhli, budou motivací pro ostatní i pro ně samotné, protože když něco doopravdy chcete a jdete za tím, tak toho dosáhnete. Nemožné neexistuje, nemožné je jen dočasný stav…,“ usmíval se trenér Petr Kučera.

Ten navíc poděkoval všem, kteří jakýmkoliv způsobem klubu i reprezentantům pomohli s přípravou, tedy trenérům, sponzorům, tréninkovým partnerům, rodičům a spoustě dalších lidí.