Skóre důležitého finálového duelu otevřel v 11. minutě Topolánek po příhře Kopeckého. To byla také jediná branková událost první třetiny finálové bitvy.

Poslední jmenovaný hráč ve 29. minutě kladenské borce uklidnil zvýšením náskoku již na dvoubrankový rozdíl. Asistence byly přiznány Trčkovi a Honickému. Střelec branky Kopecký se stejně jako v loňské finálové sérii dostal do výborné bojovné formy a vstřelil důležitou branku. Poslední část hry se nesla v duchu boje o každý metr kladenské hokejbalové arény.

Kladenské borce hnala do hry podpora domácího obecenstva.Tým trenéra Kadleceodolával tlaku Plzeňských, a ve 34. minutě přišlo navíc oslabení Alpiqu. Místo, aby hostům svitla naděje, tak ve vlastním oslabení rychlým brejkem po přihrávce Rejthara udeřil Příhoda a zvýšil již na 3:0. Hosté utkání nevzdali a již zadvě minuty kontrovali brankou Roušala. Více už se ale nestalo a Kladno zaslouženě slavilo.

Nedělní zápas tedy může být poslední, začíná v 17 hodin hokejbalové aréně u kladenského zimního stadionu.

HBC ALPIQ Kladno - HBC Plzeň 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), stav série 2:1 (hraje se na 3 vítězná utkání). Branky: 11. Topolánek (Kopecký), 29. Kopecký (Trčka, Honický), 36. Příhoda (Rejthar) -38. Roušal (Beránek).