Kladenský pohár, nejstarší hokejbalová soutěž na okrese, již hráli v dobách začátků kluci, z nichž už jsou v některých případech i dědové, se hraje letos podle určitých pramenů počtyřiadvacáté.

A protože kromě oblevy nastoupila na sítenské hřiště i partička funkcionářů a mokrý sníh odklidila, měl hokejbal i potřebnou úroveň.

Ve všech šesti utkáních.

Někde padaly branky jako na běžícím pásu, jinde vládly výtečné obrany. Dvakrát rozhodovaly nájezdy, jediný výsledek byl dvouciferný. Tak vyrovnaně se na Sítné začalo.

Ve skupině A se hned utkali dva největší favorité. Ale v duelu Falcon – Dynamo se ukázalo, že přece jen není favorit jako favorit. Jsou takzvaní lepší favorité a tím bylo nepochybně Dynamo. Vrátil se mu i reprezentant Tyburec z extraligové Vlašimi a hned zaznamenal hattrick. Dynamu tak ani nevadila absence produktivního Romana, pohodlně nadělilo Sokolíkům kanárka 6:0.

Druhý mač mezi Notorem a Rytíři svedl dohromady dva outsidery turnaje. Ale zahráli si pěkný zápas, v němž každou chvíli tahal pilku někdo jiný. Rytíř Schnaubelt si nakonec vynutil nájezdy a sám je také rozhodl. Rázem je jedním z hrdinů víkendu.

Taktéž dvě utkání, ale v nich pouhopouhých pět branek. Z toho jedna při power–play soupeře a jedna z nájezdu. To byla antiproduktivní skupina B.

Málo gólů nepřekvapilo tolik v duelu Delta – Jungle Fever dorost, kde mladíci nenašli ani jednou recept na „taťku“ Špalka, zatímco na druhé straně talentovaný Tomáš Král půjčený na turnaj z juniorů Alpiqu potěšil svého otce Roberta a dvěma zásahy rozhodl. První byl v přesilovce, druhý při power–play Junglu.

Dvě branky v normálním hracím čase se určitě nečekaly v duelu ofenzivních Beer Stars s novým výběrem HC Sítná. V něm se také sešli hodně mladí hráči v čele s bývalým reprezentantem do 18 let Šímou. Ale jak už to bývá v zápasech dvou generací, na hřišti vládla často nervozita. Veteráni z Beer Stars těžko snášeli některé ataky zejména ze strany O. Jocha a dva se na něm vyfaulovali. Poupěho sekerku dokonce potrestala Sítná dvacet vteřin před koncem vyrovnávací trefou Vosyky a teprve v nájezdech matadoři vyhráli díky exligovému hokejistovi Vrkotovi. Na konci 90. let odehrál za Poldovku dobré roky.

A pozor, ´spešl´ pochvalu zaslouží oba gólmani – Solar i M. Danda.

Ve skupině C se hrál nejatraktivnější a nejlepší souboj prvního víkendu. Buštěhradští Vlci toužili porazit o dvě soutěže výš hrající Jungle Fever, jeden z nejúspěšnějších týmů celé historie Kladenského poháru a jeho loňského vítěze.

Ale koncovku měli chabou, trefila se až strašecká posila Lev, jenže to už Vlci prohrávali 0:3 a do konce chyběly tři minutky. Na zvrat bylo pozdě, ale hokejbal se hrál úžasný.

Nejvíc gólů, třináct, nabídla divákům mužstva, od nichž se to nečekalo. Speciálně složený kolektiv kladenských rozhodčích se pokusil vzdorovat Narku, jenže se zlou se potázal.

Hity vousaté skupiny ZZ Top sázelo do jejich brány duo Zíma – Zikán, jejich Top výkon (dohromady sedm kanadských bodů) pak znamenal desetibrankový nášup v síti nebohého gólmana Krále.

On byl hlavním smolařem víkendu, vždyť chytal proti svému Narku.

Výsledky prvního víkendu:

Skupina A:

Falcon Kročehlavy – Dynamo Rozdělov 0:6
(0:1 0:1 0:4). Branky: 12. Tyburec (Prchal, Zahradník M.), 21. Červený (Kratochvíl), 29.Tyburec (Majer), 30. Zahradník M. (Prchal, Tyburec), 33. Prchal (Zahradník M., Tyburec), 35. Tyburec (Zahradník M., Ungrman).

Notor Kladno – Rytíři Buštěhrad 4:5sn (1:2 3:1 0:1 0:1). Branky: 6. Zmeškal (Karas Mi.), 17. Zmeškal (Šíma), 20. Dvořák (Šíma), 24. Mareš – 7. Petřík (Poláček), 10. Nedvěd (Schnaubelt), 19. Prštický (Landa), 33. Schnaubelt (Petřík, Poláček), roz. náj. Schnaubelt.

Skupina B:

HBC Sítná – Beer Stars 1:2 sn
(0:1 0:0 1:0). Branky: 36. Vosyka (Šorel, Protiva) – 10. Dvořák (Janeček), roz. náj. Vrkota.
PPT Delta – Jungle Fever dor. 2:0 (0:0 0:0 2:0). Branky: 28. a 36. Král T. (na první Husák, Moravec).

Skupina C:

Vlci Buštěhrad – Jungle Fever 1:3
(0:1 0:1 1:1). Branky: 32. Lev (Důras) –12. Koller (Růžička, Ibl), 20 Ibl (Růžička), 25. Růžička (Voska, Koller).

Rozhodčí Team – Narko Kročehlavy 3:10 (0:4 1:2 2:4). Branky: 15. Truksa (Král), 27. Kozelka, 30. Černý (Novák),– 3. Rak (Jánský) 8. Zikán (Zíma), 8. Zíma (Zikán, Kozelka), 10. Zikán (Zíma), 13. Zikán (Rak, Hanžl), 20. Jánský (Charous), 27. Novák, 28. Rak (Dvořák, Harman), 31. Charous (Kotek J.) 32. Kotek J. (Kosina, Sojka).